Windows 10 çalışma zamanı nasıl görüntülenir?

Windows 10, yaptığınız her şeyi kaydeder. Olay Görüntüleyicide günlüğe kaydedilen her işlemin bir listesini görüntüleyebilirsiniz. Her olayın kendi kimliği vardır ve Olay Görüntüleyicisi'nde özel günlükler oluşturarak çeşitli olaylara göz atabilirsiniz. Kayıtlar, alabileceğiniz belirli olaylar hakkında size bilgi verir ve sisteminizin ne kadar süredir çalıştığı gibi başka şeyler bulmak için kullanır. Bu elbette sistem önyüklemesi, yeniden başlatma ve kapatma için çeşitli olay kimliklerini filtrelemenizi gerektirir. Windows 10'un çalışma süresini görmenin daha basit bir yolu, TurnedOnTimesView adlı bir uygulamayı kullanmaktır.

Windows 10 çalışma zamanı

TurnedOnTimesView'ü indirin ve çalıştırın. Uygulamaya, sisteminizin başladığı tarih ve saati ve kapanma nedenini, kapatma kodunu ve diğer şeyleri listeleyen sütunlar vardır.

Windows 10'un belirli bir aralık için ne kadar süre çalıştığını görmek için listeyi kaydırabilir ve herhangi bir aralığı seçebilirsiniz. Uygulamanın varsayılan olarak Uyku durumunu bir kapanma olayı olarak saydığını bilmelisin. Uyku durumunun Kapat olayı olarak değerlendirilmesini istemiyorsanız, Seçenek> Gelişmiş Seçenekler seçeneğine gidin ve Uyku / Devam olaylarını kapat / aç seçeneği olarak kabul et seçeneğini devre dışı bırakın. Bunu görmenin sistem kayıtlarını büyük ölçüde temizleyeceğini göreceksin.

Sisteminizin bir işletim sistemi hatası nedeniyle kapatılması veya benzeri bir şey olması durumunda, bunun nedenini Kapatma nedeni sütununda göreceksiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'un Normalde Kapatılıp Kapatılmadığını Kontrol Etme

, Windows

Windows'ta Başlangıç ve Kapanma Zamanlarını Nasıl Kaydedersiniz?

Bu, güncelleştirmeleri yüklemek için sisteminizin Windows 10 tarafından ne zaman kapatıldığını söylemenin harika bir yoludur. Aynı zamanda, aktif saatlerinizin ne olduğunu anlamak için oldukça iyi bir yoldur. Windows 10 genellikle bilgisayarınızı kullanmadığınızda ne anlama geldiğini anlamakta iyi bir iş çıkarsa da, çalışırken güncellemeleri yüklemek veya sisteminizi yeniden başlatmak isteyip istemediğinizi sorarsanız, çalışma saatlerinde Windows 10'a bildirmeniz gerekir. tahmin etmesine izin vermek yerine kendin misin ve bu uygulama bunu yapmana yardımcı olacak kullanışlı bir araçtır.

TurnedOnTimesView, sisteminizi ne zaman kullandığınızı ve ne zaman uyku moduna geçirdiğinizi kontrol etmenizi sağlar, böylece güncellemeleri yüklemek için en iyi zamanı bulmak için kullanabilirsiniz. Uygulamanın bilgileri gösterme şekli sizin için işe yaramazsa, istediğiniz zaman kopyalayıp yapıştırarak istediğiniz bir elektronik tablo uygulamasına yapıştırabilirsiniz. Her şeyi bir HTML dosyasına dışa aktarma seçeneği de vardır.

TurnedOnTimesView, Windows 10'un zaten kaydetmekte olduğu bilgileri kullanır. Sisteminizin etkinliğini takip etmek için herhangi bir özel komut dosyası çalıştırmıyor.

Bir önceki yazımız olan İki mavi ok Windows 10'da bir dosya veya klasör simgesinden nasıl kaldırılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.