Windows 10 dokunmatik ekran cihazlarında avuç içi reddetme nasıl etkinleştirilir

Hem tablet hem de Yüzey stüdyosu olan Yüzey aygıtları, Microsoft'un sunduğu en iyi dokunmatik arabirimlere sahiptir. Diğer dokunmatik ekran cihazları vardır ve bunlar Yüzeydekilar kadar iyi olabilir veya olmayabilir. Yüzey aygıtları Yüzey kalemi ile çalışır, ancak Microsoft'un kalemi yalnızca Yüzey aygıtlarıyla sınırlı değildir. Windows 10 çalıştıran diğer dokunmatik ekranlı aygıtlarla, ve diğer stilleri kullanabilirsiniz. Bir kalem kullanmayı kolaylaştırmak için, Windows 10'da avuç içi reddetme özelliğini etkinleştirmeniz gerekir. Ancak, eğer bir Yüzey aygıtınız varsa, varsayılan olarak etkindir. Diğer herhangi bir dokunmatik özellikli cihaz, ayarın nerede olduğunu bile bilmiyor olabilirsiniz.

Palm reddini etkinleştir

Grafik tabletleri yapılandırırken, bu tür bir ayar için yaygın olarak kullanılan bir özellik olsa da, Windows 10'da avuç içi reddinin etkinleştirilmesine yönelik ayar bu şekilde etiketlenmez. Avuçiçi reddetmeyi etkinleştirmek için Ayarlar uygulamasını açın ve Cihazlar grubu ayarlarına gidin.

Kalem ve Windows Mürekkep sekmesine gidin ve Kalem altında, 'Kalemi kullanırken dokunmatik girişi yoksay' adlı bir seçenek göreceksiniz. Cihazınızda avuç içi ret almak için bu seçeneği etkinleştirin.

Palm reddinin etkinleştirilmesi, bir stylus ile girişi iyileştirir, ancak yine de kullandığınız donanıma bağlı olacaktır. Cihazınızda yeterli dokunmatik ekran yoksa, avu reddinin etkinleştirilmesi sadece küçük bir fark yaratacaktır.

Palm reddi, bir kalem veya kalemle yazarken bir parça kağıda dizilmiş gibi bir kalem kullanmak için bir dokunmatik ekrana el koyduğunuzda, elinizi girdi olarak görmez. . Sadece kalemi ekranınızdan tanır. İPad Pro, dokunmatik cihazlar için en iyi avuç içi reddetme teknolojisine sahiptir ve Surface stüdyosu oldukça yakın bir konumdadır, ancak bu ikisi ile kıyaslanabilecek başka pek çok dizüstü veya ekran yoktur.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da Dokunmatik Ekran Nasıl Kalibre Edilir

, Windows

İki-In-One Windows 10 Dizüstü Bilgisayarda Dokunmatik Ekran Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Grafik tableti olarak satılan bir cihaz, avuç içi reddetme etkinken daha iyi çalışabilir, ancak basit dokunmatik ekranlar çok daha iyi çalışmayabilir. Bu özelliği etkinleştirmemelisiniz demek değil. Bu, dokunmatik ekran cihazınızla bir kalem kullanıyorsanız, kullanmak için çok çaba sarf etmeyen yerleşik bir özelliktir, ekranın doğruluğunun iyileşip iyileşmediğini görmeye çalışın.

Dokunmatik ekranınız kaleminizi her zaman tanımıyorsa, bu sorunu çözebilir, ancak ekranın kaliteyle ilgili olan, kaleminizden kenara geri dönüyorsanız.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da Skype çağrıları için altyazılar nasıl etkinleştirilir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.