Windows 10 Ekim 2018 Güncelleştirmesi Beklemede

Microsoft, 2 Ekim 2018'de bir sonraki önemli özellik güncellemesini kullanıma sundu. Bu özellik güncellemesi olağandışı bir hatayla geldi; yükseltme sırasında kullanıcı dosyalarını siliyordu. İlk birkaç gün boyunca, Microsoft tarafından onaylanmadı. O zamandan beri, bir araştırma başlatıldı ve hata Microsoft'un Windows 10 Ekim 2018 güncellemesini beklemeye almasına yetecek kadar kalıcı görünüyor.

Bunun anlamı, kullanıcıların bir sonraki özellik güncellemesini artık Windows güncellemesiyle indiremeyeceği anlamına gelir.

Ekim 2018 Güncellemesine Güncelle

Microsoft, güncellemeyi çektiği için, şirketin kullanıcıları yüklemekten kaçınmaları konusunda tavsiyelerde bulunuyor ve gerçekten onları dinlemelisiniz. Windows 10 güncellemelerinin 30 gün boyunca güncellemeleri duraklattığını gösteren bir sicil kaydı verdikten sonra hemen güncellenmeyi çok istemeyen bazı kullanıcılar. Bu durumda, güncelleme asla sisteminize indirilmez. Ancak, güncelleme sisteminize zaten indirilmişse, yükleyebilirsiniz. Dosyalar sisteminizde olduğunda, yükseltmenizi engelleyen hiçbir şey yok.

Bir sonraki sürüme yükseltmeniz gerekiyorsa, her şeyin yedeklendiğinden emin olun ve yükseltme yerine temiz bir yükleme yaparsanız daha iyi olur. Güncellemeye sahip değilseniz, ancak yine de Windows 10 1809'a geçmek istiyorsanız, Insider Build'lerden birini deneyebilir veya Ekim 2018 güncellemesi için bir torrent dosyası bulabilirsiniz (orijinal ürün anahtarı kullandığınızdan emin olun). Yazılım korsanlığı bir suçtur).

Bu yeni sürüme umutsuzca güncellemeniz gerekiyorsa ve temiz bir yükleme söz konusu değilse, her şeyi yedekleyin. Windows 10 Pro kullanıcıları için, veri kaybını önleyebilecek tek bir düzeltme vardır, ancak güvenli tarafta olmak için gerekli tüm önlemleri almalısınız.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10 Ekim 2018'de 10 Yeni Özellik

, Windows

Windows 10 Ekim 2018 Güncelleştirmesi İçin Depolama Alanı Gereksinimleri Nelerdir?

Ekim 2018 Güncelleme Durumu

Microsoft'un Ekim güncellemesinin kararlı, hatasız bir sürümünü çıkarması biraz zaman alacaktır, ancak bir aydan uzun sürmemelidir. Yakında Windows Update altında istikrarlı bir sürümün olması gerekir. Daha önce indirilmiş eski sürümünüz varsa, önce onu silmek istersiniz. Güncelleme, bir kez kullanıma sunulduğunda güncellemeleri ertelemediyseniz indirilecektir. Güvenli tarafta olmak için, güncelleme hazır olduğunda Google'ı kullanabilir ve sorunla ilgili sorunun giderilip giderilmediğini görmek için birkaç gün bekleyebilirsiniz.

Bu, Microsoft'un ortaya çıkardığı ikinci ana güncelleştirmedir. Nisan güncellemesi sorun yaşadı, ancak güncellemeler kullanıcılara sunulmadan önce yakalandı.

Bir önceki yazımız olan OneDrive'daki İşaret İşaretlerini Devre Dışı Bırakma başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.