Windows 10 Ekim 2018 Güncelleştirmesi İçin Depolama Alanı Gereksinimleri Nelerdir?

Microsoft tarafından yayınlanan bir destek belgesinin, sabit diskinizde yeterli alan yoksa, bu Ekim'e ulaşması beklenen bir sonraki Windows 10 güncelleştirmesinin başarısız olabileceği konusunda kullanıcıları uyarabildiniz. Belge, 'ince istemciler' veya başlamak için çok az disk alanı olan kullanıcılar anlamına gelir. Belge, alanın nasıl boşaltılacağını anlatıyor ancak Windows 10 Ekim 2018 güncelleştirmesi için gerçek depolama alanı gereksinimlerini belirtmiyor.

Depolama Alanı Gereksinimleri

Windows 10'un sonraki sürümüne başarıyla yükseltmek için, sabit diskinizde veya yarıiletken sürücünüzde en az 10 GB boş depolama alanına ihtiyacınız vardır.

Bu boş alan, Windows 10'un yüklü olduğu sürücüde bulunmalıdır. İki sürücüye ayrılmış bir HDD veya SSD'niz varsa, C ve D sürücüsü ve Windows C sürücüsüne yüklenir, daha sonra C sürücüsünde 10 GB boş alan bulunmalıdır. D sürücünüzde veya C sürücünüzün (veya Windows sürücünüzün) gereken miktarda alana sahip olmaması durumunda ne kadar boş alanın mevcut olduğu önemli değildir.

Bu 10 GB, muhafazakar bir tahmin. İdeal olarak, Windows 10 için bir yükleme diski oluşturduğunuzda, dosyalar tek başına 4 GB alan alır ve bu dosyalar yükleme sırasında genişletilir, ancak yüklendikleri sistemin sürücüsüne genişlerler. Bir kez kurdukları toplam alan 20 GB'tır, bu yüzden tavsiye ettiğimiz 10 GB'lık kesim onu ​​kapatmaktır ama yapması gerekir. 20 GB boş alan açabiliyorsanız, herhangi bir sorun yaşamamalısınız.

Mümkün olduğu kadar fazla yer açın. Telefonunuzun yedekleri, dağınık bir indirme klasörü, bir Geri Dönüşüm Kutusu, film yükleri, Netflix uygulamasında kaydedilen indirmeler veya masaüstünüzde karmaşık olmayan gereksiz dosyalar varsa, elinizden gelenin en iyisini yapabilirsiniz. farklı bir sürücü. Net sonuç Windows sürücünüzde en az 10 GB boş alanınız olduğu sürece bunları bir harici sürücüye veya bir iç sürücüye taşıyabilirsiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da Depolama Sense ile Disk Alanı Nasıl Serbestleştirilir

, Windows

Windows 10'da Klasöre Göre Depolama Kullanımı Nasıl Görüntülenir

Boş alan açmak için Storage Sense aracını kullanmayı deneyebilirsiniz. Ayrıca, C sürücüünüzde hangi klasörlerin en fazla yer kapladığını belirlemek için Depolama ayarlarını kullanabilirsiniz ve yapabileceğiniz her şeyi taşıyın.

Sisteminizde 20GB civarında bir alan açabilirseniz, endişelenecek bir şeyiniz olmamalıdır. Windows 10 büyük bir özellik güncellemesi aldığında, Windows sürücünüzde geçerli sürenin 30 gün içinde geri yükleyebileceğiniz bir yedeğini de oluşturduğunu unutmayın. Tek başına bu önemli bir yer gerektirir.

HDD'niz veya SSD'niz yeterli alana sahip değilse ve herhangi bir şey oluşturamıyorsanız, her şeyi yedeklemeyi ve temiz bir yükleme yapmayı düşünün. Sahip olduğun tek alternatif bu olabilir.

Bir önceki yazımız olan YouTube Videolarını PowerPoint'e Ekleme (ve Daha Fazla Hileler) başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.