Windows 10 Ekim 2018'de 10 Yeni Özellik

Bir sonraki büyük Windows 10 güncellemesinin 2 Ekim 2018'de veya en azından Ekim ayının ilk haftasında gelmesi bekleniyor. Bu güncelleme, önemli gelişmeler ve yeni özellik eklemeleri olacağı anlamına gelen bir özellik güncellemesidir. Güncelleme, önceki tüm güncellemeler gibi, kullanıcılara yavaş bir şekilde yayılacaktır. En erken zamanda almak isteyen kişiler, her zaman bu özellik güncellemelerini kullanmanın en iyi yolu olan temiz bir yükleme yapabilirler. Güncellemeyle ilgili çitle uğraşıyorsanız veya ileriye bakmanın ne olacağını merak ediyorsanız, Windows 10 Ekim 2018 güncellemesinde on yeni özellik var.

Yeni Özellikler Windows 10 1809 Güncellemesi

Windows 10 Ekim 2018 güncellemesindeki yeni özellikleri ayrıntılandırmadan önce, haberlerin büyük bir kısmını çıkarmalıyız; Bu güncellemede Windows 10'a ayarlar gelmiyor. Kümeler, kullanıcıların uygulamaları birlikte gruplandırmasına ve sekmeli bir arayüzde kullanmasına izin veren bir özelliktir. İçerdekilerden bir görünüm oluşturdu, ancak Microsoft sonuçta post-pone yapmaya karar verdi. Özelliğin ne zaman geleceği konusunda ETA yok.

Pano Senkronizasyonu ve Geçmişi

Pano, muhtemelen Windows 10 1809 ile en büyük güncellemesini alıyor. Önceki güncellemelerde, Windows 10, aygıtlar arasında ayarları ve etkinlikleri senkronize etme becerisini kazandı. Bu sonraki güncellemeyle, kullanıcılar pano geçmişlerini farklı Windows 10 makineleri arasında senkronize edebilecektir. Bu, Windows 10'un panoya sadece bir girişten daha fazlasını tutabileceği anlamına gelir.

Bluetooth Pil Yüzdesi

Windows 10 Ekim 2018 güncellemesi, kullanıcıların Bluetooth cihazları için pil yüzdesini görüntülemesine izin verecektir. Bu özellik, Windows 10'un eksik olduğu bir şeydir ve eğer varsa, uygulamalar çok azını doldurdu.

Bu özellik harika bir söz veriyor, ancak sahip olduğunuz her bir Bluetooth cihazıyla çalışacağına dair bir garanti yok. Bu cihaza da bağlı. Bu özellik Microsoft'un Surface Pen veya Dial gibi kendi cihazlarını hedeflemektedir. Diğer cihazlar da onunla çalışabilir, ancak beklentilerinizi yönetmek istersiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10 Ekim 2018 Güncelleştirmesi İçin Depolama Alanı Gereksinimleri Nelerdir?

, Windows

Bahar Yaratıcıları Güncelleştirmesi Nasıl Olulur – Windows 10

Kayıt Defteri Otomatik Önerileri

Microsoft, Kayıt Defteri düzenleyicisine oldukça kullanışlı bazı özellikler ekledi. Bir önceki güncellemede, bir arama çubuğu eklendi. Bu güncellemede, kayıt defteri düzenleyicisi bir otomatik öneri özelliği alacaktır. Bir anahtarın konumunu yazdığınızda, otomatik tamamlama tuşlarını önerir.

Notlar 3.0

Windows 10 Nisan 2018 güncellemesindeki bazı kullanıcılar yeni Notes uygulamasını zaten görüyor olabilir. Bunlardan biri değilseniz, bu uygulama bir sonraki güncellemede önemli bir özellik olacaktır. Notes 3.0, Windows 10 cihazlarında notları senkronize etmenizi sağlar ve metin stilleri uygulayabilir ve madde işareti listeleri oluşturabilirsiniz.

Karanlık modu

Bu güncelleme ile Windows 10'a karanlık bir mod geliyor. En büyük değil, en iyi düşünülmüş ama orada. Doğruca sopayı beğenmeyecek ve Microsoft'un bunu doğru bir şekilde alması için birkaç güncelleme ve geri bildirim alacak. İyi haber şu ki, onu tercih ediyor ve Microsoft nihayet karanlık bir modda çalışıyor.

Ekran Kroki

Ekim 2018 güncellemesinde yeni bir ekran görüntüsü aracı ekleniyor. Snipping aracının yerini alacak ve kullanıcılar Print Screen tuşuyla ona erişebilecekler. Bu yeni araç, kullanıcıların ekran görüntülerine açıklama eklemesine ve ekranın tamamını, seçkin bir pencereye veya ekranın bir kısmını yakalamasına olanak tanır.

Uygulamaya Göre Güç Kullanımı

Bu güncellemede Görev Yöneticisi'ne başka bir ekleme yapılmaktadır. Kullanıcıların uygulamaları güç tüketimine göre sıralamasına ve uygulamanın uzun vadeli güç kullanımı eğilimine göre iki yeni sütun eklenmiştir.

Oyun Çubuğu İyileştirmeleri

Windows 10'daki oyun çubuğu, kullanıcıların bir oyunun performansını izlemesine izin verecek. Bu, çalıştırdığınız GPU modeline bağlı olacaktır, ancak temel olarak işletim sistemine yerleşik bir kare hızı aracına sahip olacaksınız.

Yazarak Insights

Yazma bilgileri, Windows 10'un otomatik tamamlama ve önerilerinin ne kadar etkili olduğunu size söyleyecektir. Bu, çoğunlukla otomatik tamamlama ile neler yapabileceğiniz üzerinde hiçbir kontrolün bulunmadığı bir istatistik genel bakıştır.

Windows Arama'daki Bağlantıları İndir

Windows arama, kullanıcılarla o kadar popüler olmamıştı, çünkü her zaman işe yaramadı, ama aynı zamanda web araması Bing tarafından destekleniyor ve çok iyi değil. Bu güncellemede, web araması kullanıcıların bakabileceği uygulamalara indirme bağlantıları içerecektir. Bu, aldığınız Microsoft Store uygulama sonuçlarına çok benziyor. Kullanıcılar muhtemelen arama motorunu Windows araması için değiştirmek isteyecek ve bu özelliğin hala çalışıp çalışmadığını görmek isteyeceklerdir. Eğer varsa, muhtemelen kullanmaya değer.

Bir önceki yazımız olan Boş bir belgeye açmak için Word 2016 nasıl edinilir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.