Windows 10 için modern Intel Graphics sürücüleri nasıl edinilir

Intel Graphics, hem dizüstü hem de masaüstü bilgisayarlarda neredeyse bir standart. Çoğunlukla, bu sürücüler ana grafik sürücüleri, yani temel, düşük performanslı işleri yapan yerleşik grafiklerdir. Yine de grafiklerin kalitesi kötü değil. Sadece varsa oyunlar için özel bir GPU kullanmak daha iyidir. Bununla birlikte Intel, grafik kartının performansını artırmaya odaklandı ve özellikle Windows 10 ve Windows server 2019 için modern Intel Graphics sürücülerini piyasaya sürdü.

uygunluk

Bu sürücüler için uyumluluk birkaç şeye tabidir. Birincisi, eğer Windows 10 kullanıyorsanız, en azından, Fall Creators Güncellemesi'ni çalıştırıyor olmalısınız. Bu, Windows 10 1809.

İkincisi, uyumlu bir CPU'nuz olmalı. CPU'nuzun uyumlu olup olmadığını kontrol etmek için, indirme sayfasını ziyaret edin ve uyumlu bir CPU listesi bulunan en sona gidin. Sizinkinin listede olup olmadığını kontrol edin. Aksi takdirde, sürücüleri yükleyemezsiniz.

İndir

Modern Intel Graphics sürücülerini buradan indirebilirsiniz.

Modern Intel Graphics sürücülerini yükleyin

Sürücü dosyası bir EXE olarak indiriliyor. Başka bir uygulama gibi çalıştırın ve sürücüyü yükleyecektir. Sürücünün doğru yüklenip yüklenmediğini kontrol etmek için, Aygıt Yöneticisi'ni açın ve Ekran Bağdaştırıcıları'nı genişletin. Intel grafik kartına sağ tıklayın ve içerik menüsünden Özellikler'i seçin. Sürücü sekmesine gidin. Sürücü sürümü 25.x olmalıdır.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Intel ekran sürücülerinin Windows 10 1809 güncelleştirmesini engelleyip engellemediğini kontrol etme

Linux

Ubuntu'da Intel Video Sürücüleri Nasıl Kurulur?

Yüklenmekte olan sürücü bu bilgisayar için doğrulanmadı

Sürücüyü yüklerken, kurulum başarısız olabilir ve yapar. Bu, çoğunlukla sistem üreticileri, sürücülerin tek başına uygulamalar olarak kurulmasına izin vermediğinden oluşur. Diğer uyumluluk gereksinimlerini karşılasanız bile bu olabilir.

Bu durumda, Intel sürücüleri kurmaya zorlamanızı önermez. Aslında, sizi böyle yapmaktan caydırır. Bu sürücüler ilk piyasaya sürüldüklerinde, sıkıştırılmış bir dosya olarak geldiler ve kullanıcıların Intel tarafından uyardığı yöntemi kullanarak kelimenin tam anlamıyla onları Aygıt Yöneticisi'nden yüklemelerine izin veren bir çalışma vardı. O zamandan beri, sürücü dosyaları şimdi bir EXE olarak gönderilir ve bu yöntem artık çalışmaz. Özellikle özel bir GPU'ya sahip olanlar için sorunlara neden oldu, böylece Intel bunu atlatmak için EXE'i kullandı.

Alternatifler

Yeni modern Intel Graphics sürücülerini almaya karar verdiyseniz, Intel Driver & Support Assistant uygulamasını kurmayı ve varsa sürücüleri kontrol etmek ve yüklemek için kullanmayı deneyebilirsiniz. Değilse, güncellemeyi zorlamayın.

Özel bir GPU'nuz olmasa bile, çok fazla şey kaçırmayacaksınız. Çoğu kullanıcı, sistem performansında önemli bir fark görmedi.

Bir önceki yazımız olan Microsoft Mağazası oyunları Windows 10'da Steam'e nasıl eklenir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.