Windows 10 için simgeler nasıl oluşturulur

Sisteminizdeki belirli uygulamaların veya dosyaların simgelerini değiştirmek istiyorsanız, yapmak oldukça kolaydır. Doğru simgeyi bulmakta sorun yaşayabilirsiniz ve basit bir ICO dosyası hile yapamaz. Windows 10 için simgeler oluşturmak için gereken teknik becerilere sahip değilseniz, mutlaka seçenek dışında kalmazsınız. Bir PNG dosyanız veya bir JPG'niz varsa, Windows 10'da çalışacak bir simge dosyasına dönüştürebilirsiniz.

PNG vs JPG

PNG veya JPG dosyalarını bu yöntemle bir ICO dosyasına dönüştürebilseniz de, aldığınız simge dosyası arasında hala önemli bir fark olacaktır. Fark, PNG ve JPG dosya formatları arasındaki farktan kaynaklanmaktadır. PNG dosyaları şeffaflığı destekler, JPG ve JPEG dosyaları desteklemez. Bu, bir JPEG dosyasından oluşturulan simgelerin 'doldurulacağı' anlamına gelir.

Chrome simgesinin örneğini alın. Mükemmel bir kare değil. JPG formatında bu simgeye sahipseniz, etrafında düz beyaz bir kutu olacaktır. Windows 10 için bir simgeye dönüştürdüğünüzde, beyaz hala görünür olacak. Bununla birlikte, Chrome simgesini PNG biçiminde kullanıyorsanız ve saydamsa, simge de saydamlığa sahip olur.

Simgeler oluşturun

PNG ve JPG / JPEG görüntülerinden simge oluşturmak için tonlarca araç vardır, ancak IcoConvert kullanmanızı öneririz. Görüntüleri yeniden boyutlandırabilir ve şekil stili uygulayabilir. Kare bir görüntü kullanmanız önerilir; aksi halde uzatılmış veya kıvrılmış olacaktır. Kullanılacak görüntüleri indiriyorsanız, kopyaların korunmadığından emin olun.

Resmin sahibi olduktan sonra, IcoConvert'i ziyaret edin ve yükleyin. 2 ve 3 numaralı adımları atlayabilir ve 4. adıma doğrudan aşağı doğru ilerleyebilirsiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da Windows 98 simgeleri nasıl edinilir

, Windows

Windows'ta Eksik Masaüstü Simgeleri Nasıl Onarılır

'Windows 7, Windows 8, Vista ve XP için ICO' seçeneğinin seçili olduğundan emin olun. Görüntü için bir boyut seçmek için harcanan zamanı koruyacaktır. ICO'yu Dönüştür'ü tıkladığınızda görüntü bir simgeye dönüştürülür. İndir düğmesini tıklayın ve dosyayı masaüstünüze kaydedin.

Simge dosyaları, uygulama söylemese bile, Windows 10 için mükemmel çalışacaktır. Simge, Windows 10'da gerekli olan tüm simge boyutları için işe yarar, ancak kalite yüklediğiniz orijinal dosyaya bağlıdır. 8 × 8 boyutunda bir dosya yüklediyseniz, Başlat menüsü kutucuğu için kullanıyorsanız, doğru görünmeyecek.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da Audacity ile aramalar nasıl kaydedilir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.