e
sv

Windows 10 ISO Dosyası Nereden İndirilir?

Windows 10 ISO Dosyası

Windows 10 iso dosyası, bilgisayara format atmak için gerekli olan disk görünümüdür. Microsoftun sitesinden indiriliyor olması güven açısından önemli ancak formatlama işini de biliyor olmanız gerekiyor. Yinede bilgisayarınıza indirerek bir yerde yedekte bulundurun. Her an lazım olacak bir dosya olduğundan kenarda saklı olması önemli.

 • Okuma Süresi

  2 Dakika
 • Zorluk Seviyesi

  1.Seviye
 • Yazım Süresi

  3 Dakika
 • Kategorisi

  Programlar
avatar
Admin
0 arkadaş - 78 içerik
Takip Et

Windows 10 ISO Dosyası Nereden İndirilir? Windows 10 iso indirme, Windows 10 iso Dosyası Nerede? Windos 10 Kurmak İçin İso Dosyası, Windows 10 Format İçin İso Nereden İndirilir?

Eskiden bilgisayarlara format atmak için Cd vardı ve açık kaynak ile format atılıyordu. Bu format bilgilerini mecburen internette kötü eller tarafından yüklenmiş platformlardan temin ediliyordu. Günümüzde bile hala sağdan soldan bulunup kurulan onlarca sürüm mevcut.

Windows 10 ISO Dosyası

Microsoft, ücret olarak indirime gitmese de kriterlerinde bazı değişiklikler yaptı ve windows sürümleri için bilgisayara indirmeye izin veren bir sistem kurdu. Windows 10 için disk görüntüsü kaynağını dünyaya sundu. Windows kurulumu için gerekli olan iso dosyası artık Media Creation Tools adı verilen programla çok daha rahat ve güvenlik bir şekilde yapılabiliyor.

Windows 10 iso indirme

Programın kullanımı oldukça basit olduğu için hızlı bir şekilde işlemlerimizi halledebiliriz. Aracı şimdi indirin yazan mavi bölüme tıklayarak Media Creation Tools programını indirelim.

Microsoftun Media Aracı

Karışımıza gelen bu ekrandan Kabul Et diyerek devam edelim.

Windows 10 ISO Dosyası
Başka bir bilgisayar için yükleme medyası oluşturu seçip ileri diyelim.

Windows 10 ISO Dosyası İndirme

Eğer format için bir usb kullanmak istiyorsanız bilgisyara takıp USB flash sürücü seçeneğini seçebilirsiniz. Bunun İçin en iyi yöntem ikinci olan yani kırmızı kutucuk içine alınmış ISO dosyası olanı seçip Usb cihazınıza Rufus adlı programla yazmanız. Her iki yöntemde uygun ancak birinci seçenek bazı bilgisayarlarda hata verdiği için ikinci seçeneği seçin.

Bkz: Windows 10 Format Atma Anlatımı

Usb 8 GB Hafıza

Yine kırmızı kutucuk içine alınmış olan usb bilgisayarda takılıyken içinin boş olduğuna ve önemli bir verinizin olmadığına emin olun. Eğer varsa başka bir yere yedek almanız gerekiyor aksi halde silinecektir. İndirdiğiniz iso dosyasını Usb’ye yazmak için Bkz: Rufus İle İso Yazma

Önemli:  Pratik Bir Şekilde Video Düzenlemenize İmkan Tanıyan Bu Programlar ile Harika Paylaşımlara İmza Atacaksınız!
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.