Windows 10 klasör simge renklerini nasıl değiştirilir

Windows 10, klasör simgelerini kutudan çıkarmanıza izin vermez. Ayrıca macOS gibi renk etiketlerini eklemenize de izin vermez. Klasör simgesi renklerini değiştirmek isterseniz, bunu yapmak için üçüncü taraf uygulamalarına dönmelisiniz. FolderPainter klasör simge renklerini değiştirmenize izin veren ücretsiz bir uygulama. Uygulama, renkleri seçmek için size tam bir renk spektrumu vermez, çünkü bu yalnızca dağınıklığa yol açar. Aralarından seçim yapabileceğiniz makul sayıda renk ön ayarı alırsınız.

Klasör simgesi renklerini değiştir

FolderPainter'ı indirin ve çalıştırın. Uygulamanın EXE'sini çalıştırdığınızda, etkinleştirmek için iki seçenek sunulur. Amacımız için, 'İçeriği Menüyü Göstermek için ÜstKrktr Tuşunu Kullan' seçeneğini etkinleştirmeniz ve 'Menü'ye Ekle' düğmesini tıklamanız yeterlidir.

Seçeneği içerik menüsüne ekledikten sonra, Shift tuşunu basılı tutun ve klasör simgesi rengini değiştirmek istediğiniz klasörü sağ tıklayın. İçerik menüsü, klasör simgesinin rengini seçmenizi sağlayan bir alt menüyle 'Klasörü Değiştir' seçeneğini gösterir. Seçebileceğiniz on iki renk var ve isterseniz bunu varsayılan rengine sıfırlayabilirsiniz.

Renk hemen değişmeli, eğer değilse, sağ tıklayıp içerik menüsünden Yenile'yi seçin. Yeni klasör simgesi Dosya Gezgini'nin yanı sıra herhangi bir kayıt veya açık iletişim kutusunda da yansıtılacaktır.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows'ta varsayılan indirme klasör yolu nasıl değiştirilir

, Windows

Windows 10'da posta uygulaması arka planı nasıl değiştirilir

FolderPainter'ın sürekli çalışmasına gerek yoktur, bu da sisteminizi aşağı sürüklemeyeceği anlamına gelir. Windows 10 klasörünün rengini görüntülerken herhangi bir sorun yaşamayacaktır, ancak klasörleri renkli olarak gruplayamayacaksınız. Windows 10'daki içerik menüsü sadece bu seçeneğe sahip değildir ve sadece farklı renkteki klasör simgeleriniz olduğu için eklenmez.

Uygulamanın seçeneklerini içerik menüsünden kaldırmak isterseniz, tekrar çalıştırmanız gerekir. Uygulamanın EXE'sini çalıştırın ve ardından Kaldır düğmesini tıklayın. İçerik menüsüne eklenen tüm seçenekleri kaldıracak ve klasör simgesi renginizi varsayılan sarıya döndürecektir.

Uygulamanın seçenekleri yalnızca Shift tuşunu basılı tuttuğunuzda görünür hale geldiğinden, içerik menüsünü karıştırmaz ve daha da önemlisi, sisteminize erişmek için bir kişi olursa, nasıl sıfırlanacağını veya değiştirileceğini kolayca keşfedemezsiniz. Klasör simgeleri için renk kümesi.

Uygulama çoğunlukla zararsız olsa da, Windows 10'u büyük bir özellik güncellemesine güncellemeden önce bunu kaldırmanız gerekir, çünkü bu tür uygulamalar güncellemeyle ilgili sorunlara neden olabilir.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da fare işaretçisi görünürlüğü nasıl geliştirilir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.