Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/forge/windowsyardim.com/wp-content/themes/napoli/functions.php on line 73
Windows 10 May 2019 yükseltmesinde "Bu bilgisayar Windows 10'a yükseltilemiyor" hatası nasıl düzeltilir | Windows Yardım

Windows 10 May 2019 yükseltmesinde "Bu bilgisayar Windows 10'a yükseltilemiyor" hatası nasıl düzeltilir

Windows 10 için bir sonraki ana özellik güncellemesinin Mayıs 2019'da gelmesi bekleniyor. Beklerseniz, sonunda Windows Güncelleştirmeleri'nde görünecektir. Bununla birlikte, Yayın Önizleme halkasından erken alabilirsiniz. Bu güncelleme size bir ay ya da birkaç hafta erken başlayacak ama nadiren buna değer. Yapı hala Ekim 2018 güncellemesinde olan ve Mayıs 2019 güncellemesinde de tekrarlanan hatalara sahip olabilir. Kullanıcılar bunu denemeye ve yükseltmeye çalıştıklarında, “Bu bilgisayar Windows 10'a yükseltilemiyor” hatası alıyorlar (Microsoft üzerinden görüntü).

Bu hata Microsoft tarafından onaylandı ve düzeltme onlardan da geliyor.

Bu bilgisayar Windows 10'a yükseltilemiyor

Bu hata, MSDN'de bulunan medya oluşturma aracıyla yükseltmeyi denediğinizde veya Windows güncelleştirmeleri aracılığıyla yüklemeye çalıştığınızda ortaya çıkar. Bunun nedeni, yükseltme sırasında sisteminize bağlı harici sürücülerdir. Tek yapmanız gereken onları sistemden ayırmak ve daha sonra güncellemeyi çalıştırmak.

Bellek kartları, USB sürücüler, harici sabit sürücüler ve hatta sisteminize bağlı tüm telefonlar dahil her şeyi kaldırın. Bundan sonra güncellemeyi çalıştırın ve sorunsuz bir şekilde devam etmelidir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Api-ms-win-core-libraryloader-l1-1-1.dll Windows 10 Güncellemesi Sırasında Kayıp Hata

, Windows

Ücretsiz Windows 10 Yükseltme Teklifi 15 Gün İçinde Bitiyor

Sebeb olmak

Bu hatanın arkasındaki neden Microsoft tarafından belgelenmiştir. Sürücü harfleriyle ve OS tarafından nasıl atandığı ile ilgili olmalı. Bağlı sürücüler / cihazlar sürücülerin harflendirilmesine neden olur, böylece Windows 10 önyükleme bilgileri için yanlış sürücüye bakar. Sürücü harfleri yeniden atandı, böylece yanlış olanı C veya yedekleme / geri yükleme / önyükleme sürücüsü olarak etiketlendi.

Microsoft'un bir araya gelmesi gerektiğini söylemesi ötesine geçiyor. Bu, kullanıcılara bir ay içinde istikrarlı bir yapıda sunulması gereken ilk sürümden biri değil, büyük bir hata oldu. Microsoft bu hatanın çözülmesi çok kolay olduğu için şanslı ancak yeterince yükseltme yapmadan önce bu konu hakkında yeterli bilgi sahibi olmayacak.

Microsoft'un bu soruna sahip olmayan yeni bir derleme yayınladığı küçük bir ihtimal var, ancak bu küçük. Düzeltme, hedef makine söz konusu olduğunda basittir ancak yapının kendisinin düzeltilmesi gereken çok iş gerekir ve sonra test edilmesi gerekir. Şimdi düzeltmek, güncellemeyi geciktirmek zorunda kalacak (tekrar).

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da yükseltme yapıldıktan sonra eksik olan Bluetooth nasıl düzeltilir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.