Windows 10 Minecraft Bedrock Sürümü Dünyalar Tohum Nasıl

Minecraft oynayabileceğiniz en iyi, stressiz, açık dünya oyunlarından biridir. Oyunun çevrimdışı modu, çevrimiçi modu ve çok oyunculu modu var. Minecraft'ın yarattığı dünyalar, oyunun bloklar ve biyomlar, köyler, kaleler, vb. Oluşturmak için kullandığı bir algoritmanın sonucudur. Dünya düzeninin anahtarı, onu üretmek için kullanılan tohumdur ve kullanıcılar, kendi tohum değerlerini yaratmak için kendi tohumlarını sağlayabilirler. dünyalar. Dünyaları Minecraft'ta tohumlarken, belirli yapıları üretecek belirli bir tohum değerini kullanabilirsiniz.

Bir orman tapınağı ya da bir çöl tapınağı bulamazsanız, yapıların yakınlarda üretileceği bir dünya yaratmak için bir tohum kullanabilirsiniz. Bir tohum, sadece yapılar üretmek için değil, aynı zamanda, spawn noktasında veya yakınında kömür veya elmas gibi farklı kaynakların üretilmesi için de yararlı değildir. Minecraft anakaya baskısında dünyaları nasıl tohumlarsınız.

Minecraft Tohum Dünyalar

Bir tohum bulmanın zor kısmı, herhangi bir algoritma güncellemesinden önce oluşturulanı bulmaktır. Normal olarak, yeni bloklar eklendiğinde bir algoritma güncellenir. Çevrimiçi tohumları bulabilirsiniz. Tohumları ve üretecekleri dünyaları listeleyen çok sayıda web sitesi var. Minecraft yeni birkaç blok eklediğinden beri oldukça yeni bir tohum bul.

İstersen bunu kullanabilirsin. Size, spawn noktanıza ve 12 ila 16 seviyelerine kadar inen derin bir vadiye yakın üç köy vaat ediyor. Buradaki elmasları bulabileceğinizin bir garantisi olmasa da, elmas bulabileceğiniz düzeydir. Tohum buna söz vermiyor.

Seed -926620447

Bir dünyayı ilk oluşturduğunuzda sadece tohum kullanabilirsiniz. Bir dünya yaratıldıktan sonra onu kullanamazsınız. Minecraft'ı açın ve Oynat düğmesini tıklayın. Dünyalar ekranında Yeni Oluştur ve Yeni Dünya Oluştur'u tıklayın.

Yeni Dünya Oluştur ekranında, aşağı kaydırın ve Tohum alanını arayın. Buraya tohum değerini girin, dünyanıza özel bir ad verin ve bunu Yaratıcı veya Hayatta Kalma modunda oluşturup oluşturmayacağınızı seçin. Tüm bu gereken, sadece Oluştur düğmesine tıklamanız yeterli.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da Minecraft Bedrock Sürümü Çevrimdışı Nasıl Oynanır

, Windows

Minecraft UWP Windows 10 App On Haritalar Nasıl Yüklenir

Dünyayı yükleyin ve köylerin yakınınızda olmalı. Dağ geçidi de var ama hepsini bir ekran görüntüsünde alamadık. Yakınlarda biraz etrafına bakın.

Java sürümü için tohumlar, anakaya sürümüyle uyumlu değildir, bu yüzden bulduğunuz şeyin Minecraft'ın sürümü için kullanıldığından emin olun. Dünya yüklenmezse, yaratıcı modda yeniden oluşturun ve yapıların yüklendiğinden emin olmak için etrafınıza iyi bakın.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da FFMpeg ile GIF'ler Nasıl Oluşturulur başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.