Windows 10 Neden Birden Çok Devre Dışı Bırakıldı?

Yasal bir yazılım veya OEM lisans anahtarına sahip bir Windows 10 kullanıcısıysanız, işletim sisteminiz size etkinleştirmenizi söylüyor olabilir. Yalnız değilsin. Birçok kullanıcı aniden aynı mesajı görüyor ve bir OEM lisansınız, bir yazılım lisansınız varsa veya Windows 7 veya 8 / 8.1'den yükseltme yaptıysanız önemli değil. Windows 10'un neden aniden kendi kendine devre dışı bırakıldığını merak ediyorsanız, cevap şu: sunucu sorunları.

Microsoft Bildirimi

Microsoft sorunu kabul etti. Lisansların ve ürün anahtarlarının kimliğini doğrulamaktan sorumlu sunuculardan kaynaklanıyor gibi görünmektedir. Forumlarda bolca geveze var ve aşağıdaki açıklamada bulunuldu.

Microsoft, yakın zamanda Pro sürümü ile ilgili mevcut etkinleştirme konusuna ilişkin bir Yükselen sayı ilanı açıkladı. Bu, Japonya, Kore, Amerika ve diğer birçok ülkede olur. Şu anda Microsoft'un etkinleştirme sunucusuyla ilgili geçici bir sorun olduğunu ve bazı müşterilerin Windows'un etkin olmadığı durumlarda bu sorunu yaşayabileceğini bildirdiğim için üzgünüm.

Mühendislerimiz bu sorunu çözmek için yorulmadan çalışıyor ve bir ila iki iş günü içinde düzeltilmesi bekleniyor.

Ne yapalım?

Ücralarınızı başka bir Microsoft ürünüyle ilgili başka bir sorunla karşı karşıya bırakmadan önce, sunucuların çökebileceğini bilin. Onlara daha iyi bakamadıkları için şirkete kızabilir veya diğer teknoloji şirketlerine gelebilecek ve olabilecek bir şey yüzünden onları biraz durdurabilirsiniz.

Microsoft bir düzeltme üzerinde çalışıyor ve sorunun 2 gün içinde çözülmesi gerekiyor. O dönemi bekleyebilirsin. Neredeyse haftasonu oldu, bu yüzden çok zor olmamalı.

Alternatif bir çözüm, bu noktada anekdot olmasına rağmen, Reddit kullanıcısı Luttappy tarafından gönderildi ve Microsoft Destek ile iletişime geçmeniz gerektiğini söylüyorlar. Sisteminize uzaklaşırlar, slmgr yardımcı programını karıştırırlar ve sorunu çözmek için iki gün boyunca sizi bağlarlar.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10 Lisansınızı Microsoft Hesabınıza Nasıl Bağlarsınız?

, Windows

Bir Ürün Anahtarının Hangi Windows Sürümü İçin Olduğunu Kontrol Etme

Bu neden oluyor?

Yukarıda belirtildiği gibi, bunun Windows 10 lisansınızın doğrulanmasından sorumlu sunucularla ilgisi var. Yıllarca otantik bir lisansa sahip olduktan sonra, sunucuların neden lisansınızı sahte olarak işaretlemeye karar verdiğini merak ediyor olabilirsiniz.

Bunun, Microsoft'un sahte lisansların çalışmasını nasıl önlediği ile ilgisi vardır. Her büyük Windows 10 güncellemesi ve bazı küçük olanlar lisansın gerçek olduğundan emin olmak için kontrol eder. İşletim sisteminiz ayrıca düzenli bir lisans almanızı sağlamak için düzenli aralıklarla bu kontrolleri gerçekleştirir ve bunu Windows 7'den beri yapıyor. Windows 10 için aldığınız süper ucuz lisansları bilirsiniz. yakalandı. Microsoft, lisansınızın gerçek ve yasal olduğundan emin olmak için işletim sistemi üzerinden kontrol yapar.

Sunucular kapalı olduğundan ve / veya sorun yaşıyorsa, yasal lisansları sahte olarak işaretler. Büyük olasılıkla Windows 10 kopyanızın aniden size bu iletiyi veren sunucularla iletişim kuramaması nedeniyledir. Sıkı tutun ve Microsoft bunun için bir çözüm bulunacaktır.

Önlem olarak, şu anda sahip olduğunuz ürün anahtarını yedekleyin. Microsoft'un bize ne tür bir çözüm getireceğini bilmiyoruz. Arka uçtaki şeyleri düzeltebilir ve kullanıcılar bu konuda hiçbir şey yapmak zorunda kalmayabilir veya anahtarınızı tekrar isteyebilir, bu durumda kullanışlı olması iyidir.

Bir önceki yazımız olan Özel bir Windows 10 uyarısı nasıl alınır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.