Windows 10 On Kayıttan Bir Ürün Anahtarı Nasıl Silinir

Windows 10, ürün anahtarınızı kayıt defterine kaydeder. Duymuş olabilirsiniz ve muhtemelen Windows 10 ürün anahtarınızı aramanıza izin veren bazı uygulamalar kullanmış olabilirsiniz. Bu uygulamalar, ürün anahtarını bulmak ve görüntülemek için kayıt defterinde saklanan bilgileri kullanır. İhtiyacınız olursa, bir ürün anahtarını kayıt defterinden silebilirsiniz.

Uyarı kelimesi

Anahtarı silmek geçerli etkinleştirme durumunuzu etkilemeyecektir, ancak bu sadece tekmeler için silmeniz gerektiği anlamına gelmez.

Normal şartlar altında, bir ürün anahtarını kayıt defterinden silmeye gerek yoktur. Sisteminiz gayet iyi çalışıyorsa, Windows 10'un bir sürümden diğerine yükseltmeniz gerekmez, önemli bir donanımı değiştirmediniz, vb. Anahtarı silmenize gerek yoktur. Daha da önemlisi, geçerli anahtarınız geçerli olarak tanınmıyorsa, çözüm silinir. Etkinleştirme sorununu çözmenin en kolay yolu, Microsoft'u çağırmaktır. Bir süreliğine telefonda olabilirsiniz ancak bu çağrıyı aktif bir sistemle sonlandırırsınız.

Ürün anahtarını silmeniz gerektiğine karar verirseniz, önce yedeklediğinizden emin olun. Perakende veya OEM anahtarınız varsa veya Windows 7 veya 8 / 8.1'den Windows 10'a yükselttiyseniz, bu özellikle önemlidir.

Son olarak, yaşadığınız herhangi bir sorun, ürün anahtarını kayıt defterinden silmenizi gerektiriyorsa, sorunun giderilip giderilmediğini görmek için öncelikle sisteminizi yerel bir Windows 10 hesabıyla kullanmayı deneyin.

Ürün Anahtarını Silme

Windows 10'dan bir ürün anahtarını silmek için yönetici haklarına ihtiyacınız olacak.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da Kayıt Defteri Anahtarlarını Yedekleme ve Geri Yükleme

, Windows

Windows 10 Kayıt Defteri'nde Arama ve Konumlara Nasıl Geçilir

Komut İstemi'ni yönetici haklarıyla açın. Aşağıdaki komutu giriniz. Enter'a dokunduğunuz an, anahtar silinecektir. Herhangi bir ikinci fikriniz varsa, endişenizi çözene kadar Enter tuşuna basmayın.

slmgr –cpky

Enter tuşuna bastıktan sonra ürün anahtarı silinecek ve okuyabilecek uygulamalar artık görünmeyecektir. Değişikliğin yürürlüğe girmesi için komutu çalıştırdıktan sonra sisteminizi yeniden başlatmanız gerekir.

Ürün anahtarını değiştir

Ürün anahtarınızı değiştirmeniz gerekirse, bunun için belirli bir ayar vardır ve eski olanı manuel olarak silmeniz gerekmez. Ürün anahtarını değiştirmek için Ayarlar uygulamasını açın ve Güncelleme ve Güvenlik'e gidin. Aktivasyon sekmesine gidin. Aşağı kaydırın ve Ürün anahtarını değiştir seçeneğini tıklayın. Yolun geri kalanında size rehberlik edecek.

Bir önceki yazımız olan Netflix Hatası Code U7121-1331-P7 Nasıl Onarılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.