Windows 10 On Snip ve Sketch ile zaman gecikmeli ekran görüntüleri nasıl alınır

Windows 10 Ekim 2018, yani 1809 güncellemesini almayı başardıysanız, artık Snipping aracını kullanımınıza almazsınız. Eylem Merkezi'nden veya klavyenizdeki PrintScreen tuşu ile kullanabileceğiniz Snip ve Sketch aracı ile değiştirilmiştir. Bu yöntemlerden biriyle Snip ve Sketch uygulamasını başlattığınızda, uygulama, snipping modunda açılır, ancak aslında Snipping aracı gibi zaman gecikmeli ekran görüntüleri alabilen tek başına bir uygulamadır. İşte nasıl.

Snip ve Sketch ile zaman gecikmeli ekran görüntüleri

Snip ve Sketch ile zaman gecikmeli ekran görüntüleri almak istiyorsanız, uygulamayı Başlat Menüsü'ndeki Uygulamalar Listesinden açmanız gerekir. Windows Search, sisteminizde çalışıyorsa, bu uygulamayı arayabilir ve açabilirsiniz.

Yeni düğmenin yanındaki açılır oku tıklayın ve açılan menüden gecikmeli ekran aralığını seçin. Sadece 3 veya 10 saniye seçebilirsiniz.

Gecikme süresi boyunca, ekranınızı almak istediğiniz ekran görüntüsüne ayarlamak istersiniz. Zaman gecikmesi bittiğinde, aşağıdaki ekran görüntüsünde gördüğünüz küçük çubuğu alırsınız. Tam ekran, serbest el ya da dikdörtgen ekran görüntüsünü seçebilirsiniz.

Açıkçası, farklı bir uygulama ile etkileşimde bulunmak zorundaysanız, ekranınızda ekranınız için oluşturduğunuz her şeyde ne olacağını merak ediyorsunuz. Normalde, bu, muhtemelen ortadan kaybolacak bir öğenin ekran görüntüsünü çıkarmaya çalıştığınız anlamına gelir; böylece, araç ekran görüntüsü seçeneklerini sunmadan önce, ekranda olduğu gibi her şeyi donduracağınızdan ve ekran görüntüsünü alabildiğinizden emin olabilirsiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da Print Screen ile Ekran Kroki Nasıl Açılır

, Windows

Windows 10'da Numaralandırma Nasıl Yeniden Başlatılır

Bu konuda. Araç, Snip ve Sketch aracında ekran görüntüsünü açacaktır. Açıklama ekleyebilir veya üzerine çizebilir ve ardından dosyayı PNG biçimine kaydedebilirsiniz. Tuhaf olan JPEG'i desteklemiyor gibi görünüyor, ancak bunu IrfanView veya Paint gibi bir uygulama ile dönüştürebilirsiniz.

Snip ve Sketch aracına sahip olsanız bile, ekran görüntülerini almak için PrintScreen düğmesini ve Win + PrintScreen klavye kısayolunu kullanabileceğinizi hatırlatmamız gerekir. Snipping aracının ekran görüntülerini tamamen almadığı gibi, Snip ve Sketch aracı onu kullanmaya zorlamaz. Üçüncü taraf ekran görüntüsü araçlarını da yükleyebilir ve ekran görüntülerini almak için PrintScreen tuşunu kullanabilirler.

Bir önceki yazımız olan Top 13 PhotoScape X İpuçları ve Püf Noktaları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.