Windows 10 PC için 4 En İyi Çevrimdışı Sözlük Uygulamaları

Bu gün ve yaşta, hemen hemen her şey internete bağlı. Böyle bir evreye ulaştık, internet olmadan hayat neredeyse imkansız görünüyor. Ama ne kadar kusursuz? Wi-Fi bağlantısını kesin ve yakında Windows 10 PC'nizdeki ve telefonunuzdaki hemen hemen tüm uygulamaların, mütevazı sözlük bile kullanılamaz hale geldiğini anlayacaksınız.

Benim için, kelime anlamlarını ve yazımları bulmak için ilk go-to Google'dır. Tüm bu, çevrimdışı bir sözlük tutmanın belki daha iyi ve garantili bir fikir olduğunu anlamamı sağlayacak uzun bir uçuştu.

Bu yayında bugün, İnternet dışındaki günleriniz boyunca size yardımcı olacak Windows 10 PC'ler için dört çevrimdışı sözlük uygulamasının bir listesini derledik.

Hadi bir bakalım.

1. WordWeb

Listemizdeki ilk giriş WordWeb'dir. Sözlük dünyasında bilinen bir isim olan bu uygulamanın 85.000'den fazla kelime ve kelime öbeği vardır. WordWeb sadece kelimelerin anlamlarını bulmanızı sağlamaz, ayrıca eş anlamlı kelimeleri, ilgili kelimeleri ve konuşma bölümlerini de kontrol edebilirsiniz.

Sonuçlar hızlı bir şekilde görüntülenir ve ayrıca Amerikan ve İngiliz İngilizcesi de dahil olmak üzere çeşitli dilleri destekler.

Dahası, WordWeb ayrıca, söz konusu kelime hakkında daha fazla araştırma yapabileceğiniz bir çevrimdışı ve çevrimiçi başvuru sistemine sahiptir. Bununla birlikte, eksiksiz, sürükleyici bir çevrimdışı deneyim elde etmek için referans sözlüklerini indirmeniz gerekir.

Ayrıca, daha sonra belirli kelimeleri tekrar ziyaret etmenizi sağlayan bir yer işareti özelliği vardır. Uygulama sadece 81.89 MB ölçer. Sahip olabileceğiniz tek sorun biraz tarihli tasarımdır.

WordWeb indir

2. İleri İngilizce Sözlük

Listemizdeki sonraki seçenek, 400.000'den fazla kelime girişi içeren Gelişmiş İngilizce Sözlük. Bu uygulama, modern bir arayüze sahiptir, WordWeb ile karşılaştırıldığında bir artı noktası vardır. Anlamları ile birlikte, ses telaffuz ve etimoloji bakmak sağlar.

Bunun dışında, kelime ilişkilerinin uzun bir listesini görüntüler. WordWeb'den farklı olan kısım, siz yazdıkça sözcük önerilerini otomatik olarak göstermesidir.

Yani, yapmanız gereken tek şey kelimeler arasında gezinmek için Yukarı ve Aşağı oklarını kullanmaktır. En çok sevdiğim özellik, Pano Araması'dır. Pano'nızın tüm içeriğini arama çubuğuna kopyalar ve anlamı gösterir. Havalı, değil mi?

Genel olarak, tasarım akıllı ve WordWeb'e benzer, belirli kelimeleri favorilerinize ekleyebilirsiniz.

Gelişmiş İngilizce Sözlük İndir

Pro Tip: Did you know that Cortana also doubles up as a dictionary. Just type Define followed by the word and the results will be instantly displayed. The only catch is that you’d need an active internet connection.

3. Mükemmel Sözlük

Sıradaki Mükemmel Sözlük. Özlü ve diğer uygulamalardan biraz farklı bir yaklaşımı var. İlk önce sözlükleri indirmeniz gerekir; bu, çevrimdışı kelimeleri aramanıza olanak tanıyacaktır.

Mükemmel Sözlük ücretsiz ve ücretli dünya arasında oynar. Kısaltmalar ve deyimler gibi temel sözlükler ücretsiz olsa da, Collins, Cambridge veya MacMillan gibi premium sözlükleri almak için ödeme yapmanız gerekir.

Farklı bir nokta ise, bu uygulamanın sağ alt köşesinde bir reklam kutusu bulunması ve oldukça rahatsız edici olabileceğidir. Arayüze gelince, modern ve tüm bölümler ayrı tutuluyor.

Yukarıdaki uygulamalara benzer şekilde, favori kelimeleri işaretleyebilir ve sözlük siz yazarken kelime önerilerini de gösterir.

Ek özellikler ses telaffuzlarını kontrol etmeyi, aranan kelimeyi panoya kopyalamayı içerir. Bunun dışında temayı değiştirebilir ve uygulamanın varsayılan dilini değiştirebilirsiniz.

Mükemmel Sözlüğü İndirin

4. İngilizce Sözlük – Çevrimdışı

Eh, isim hemen hemen hepsini toplar. İngilizce Sözlük yukarıdaki uygulamalara benzer. Burada, kelimelerin anlamlarını bulmak için fazladan herhangi bir sözlük indirmeniz gerekmez. Her şey indirdiğiniz ilk pakette bulunur.

Anlamlardan, ses telaffuzlarından ve otomatik önerme özelliklerinden ayrı olarak, İngilizce Sözlük de Bugün adlı akıllıca bir özelliğe sahiptir.

Her gün birkaç yeni kelime içeriyor ve hatta 'Günün Sözü' ile ilgili bildirimler gönderiyor. Yani, kelime dağarcığınızı genişletmek istiyorsanız veya her gün yeni kelimeler öğrenmeyi seven biriyseniz, bu özelliği faydalı bulabilirsiniz.

App Microsoft mağazasından indirmek ücretsizdir. Bu kullanışlı uygulama hakkındaki tek endişem, altta bir dizi reklam olmasıdır. Ancak, bunları Premium sürümüne yükselterek kaldırabilirsiniz.

Sonsuza Kadar Yaşayacakmış gibi Öğrenin

Öğrenme hiç bitmeyen bir aktivitedir ve sözlük her zaman süreci daha kolay hale getirir. Ayrıca, Day of Word gibi özelliklerle dil becerilerinizi genişletmek inanılmaz derecede kolaydır.

Özetle, onlar değerli öğrenme araçlarıdır. Yani, internet beklemeye ve aramaya karar vermediği için en az bir uygulamanın bekleme olarak olması daha iyidir.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da Chrome'da Gizli Modu Devre Dışı Bırakma başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.