e
sv

Windows 10 Programsız Orjinal Nasıl Yapılır 2021

Windows 10 Orjinal Yapma

Windows 10 için programsız full yapma ile ilgili kısa yazımızda 10 saniyede orjinal hale nasıl getirilir hakkındaki makalemizi okumaktasınız.

 • Okuma Süresi

  4 Dakika
 • Zorluk Seviyesi

  3.Seviye
 • Yazım Süresi

  9 Dakika
 • Kategorisi

  Windows 10
avatar
Admin
0 arkadaş - 78 içerik
Takip Et

Windows 10 Programsız Orjinal Nasıl Yapılır? Windows 10 Nasıl Full Yapılır? Windows 10 Orjinal Nasıl Yapılır? Windows 10 Etkinleştirme Nasıl Yapılır?

Windows 10 programsız orjinal yapmak için sadece cmd ile 4 satır kod kullanacağız. İnternetten ya da mağazalardan hazır bilgisayarlar aldığımızda genellikle windows orjinal sürümüyle gelir ya da windows’un ilk kurulumu yapılıp teslim edilir. Peki biz bilgisayarımızı kendimiz topladığımızda veya bilgisayarımıza format atmak istediğimizde kurulum sonrasında nasıl windowsu orjinal yapabiliriz?

Windows 10’un ürün kimliğini etkinleştirmek için crackli veya programlı bir çok yöntem olsa da asla bu tarz yöntemlere başvurmamalısınız. Sadece 10 saniye içerisinde windows 10’da kullandığınız sürümüne göre kısıtlı kullanım halinden full versiyona geçmenin bir yolu var. Aşağıdaki işlemleri sırasıyla uyguladığınızda göreceksiniz ki windows’unuz artık etkin ve kısıtlama olmaksızın kullanıma açıktır.

Windows 10 Versiyon Öğrenme

Kendi bilgisayarınızın masaüstünden bilgisayarım’a tıklıyoruz ardından açılan pencerede beyaz bir yere yani boşluğa sağ tıklayıp özellikler dediğimizde karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecek.

Sağ Tık Özellikler

Kırmızı içine alınmış olan seçeneği işaretliyoruz ve yeni pencere aşağıdaki gibi gelecek ve muhtemelen “Windows Etkileştirilemedi” yazısı yazacaktır. (Sağ tarafta kare içine alınmış olan windowsu etkinleştir seçeneğinden elinizde var ise mevcut windows 10 lisans kodunu yazarak deneme yapabilirsiniz. Denediniz ve olmadıysa yazının devamına geçelim.)

Windows Ürün Kimliği Yok

Aşağıdaki görselden de windows’umuzun hangi sürüm olduğunu tespit edelim. Resimde görülen yuvarlak içinde yazdığı gibi  windows 10 Pro sürümüdür. Genelde Windows 10’da Home sürümü kullanılmaktadır. Hangi sürümü kullandığımız önemli çünkü o sürümün windows 10 serial key’ine göre etkinleştirme yapacağız.

Windows 10 Pro Versiyon

CMD Kodlarıyla Windows 10 Etkinleştirme

Resimde Yuvarlak içine alınmış yerde sizinki ne yazıyorsa aşağıda verilen CMD komut istemindeki kodun aynısını girmelisiniz dikkatle takip edin. Windows sürümümüz resimdeki gibi PRO versiyon olduğunu varsayarak devam edelim. Aşağıdaki resimdeki gibi bilgisayar ana ekrandaki sol alt köşedeki başlat butonun yanındaki büyütece tıklayıp cmd yazalım. Cmd yazar yazmaz hemen enter tuşuna basmayın. Çünkü cmd’yi yönetici olarak çalıştıracağız.
Yönetici Olarak Çalıştırın

Açılan pencerenin yönetici olarak açıldığından emin olalım çünkü en önemli kısmı administrator yetkisiyle açılmış olması yoksa windows 10’da orjinal yapma yetkisi alamayız. Aşağıdaki resimde kırmızı içine alınmış yer sizde de aynı olmalı.

Yetkiyle CMD Çalıştırma

Şimdi Windows 10 sürümlerine göre her sürümden sadece 1 serial olmak üzere listeyi aşağıya yazalım. Sizinki hangisiyle hemen alttaki kodu ona göre değiştirin:

slmgr.vbs /upk
slmgr.vbs /cdns
cscript slmgr.vbs /ipk W269N-WFGWX-YVC9B-4J6C9-T83GX
cscript slmgr.vbs /skms kms.lotro.cc
cscript slmgr.vbs /ato

Windows 10 Sürümleri ve Serial Keyleri

Yukarıdaki verilen CMD komutunda 3. satırdaki kod olan yer herhangi bir windows 10 serialidir. Siz kendinize göre uygun windows serialini aşağıdaki belirtilen sürümlerde kendi sürümünüze uygun olan ile değiştirip kodların tamamını yönetici olarak açtığımız CMD ekranına yapıştırın. 

WINDOWS 10 SERIALSPRODUCT KEY
Windows 10 Home:TX9XD-98N7V-6WMQ6-BX7FG-H8Q99
Windows 10 Home N:3KHY7-WNT83-DGQKR-F7HPR-844BM
Windows 10 Home Single Language:7HNRX-D7KGG-3K4RQ-4WPJ4-YTDFH
Windows 10 Home Country Specific:PVMJN-6DFY6-9CCP6-7BKTT-D3WVR
Windows 10 Professional:W269N-WFGWX-YVC9B-4J6C9-T83GX
Windows 10 Professional N:MH37W-N47XK-V7XM9-C7227-GCQG9
Windows 10 Education:NW6C2-QMPVW-D7KKK-3GKT6-VCFB2
Windows 10 Education N:2WH4N-8QGBV-H22JP-CT43Q-MDWWJ
Windows 10 Enterprise:NPPR9-FWDCX-D2C8J-H872K-2YT43
Windows 10 Enterprise N:DPH2V-TTNVB-4X9Q3-TJR4H-KHJW4
Windows 10 Pro:W269N-WFGWX-YVC9B-4J6C9-T83GX
Windows 10 Pro N:MH37W-N47XK-V7XM9-C7227-GCQG9

Evet sonlara doğru geldiğimizde kendi bilgisayarımızın windows sürümüne uygun serial ile yukarıdakini değiştirim tamamını kopyaladıktan sonra cmd’ye yapıştırıyoruz ve karşımıza aşağıdaki ekrandaki gibi uyarı bildirimleri gelecek. 

Ekranda Çıkan Bildirimler

Tamam seçeneklerine bastıktan sonra son satırı da aktif etmek için tekrar enter  tuşuna basıp biraz bekledikten sonra karşımıza aşağıdaki gibi Ürün başarıyla etkinleştirildi yazısı çıkmış olacak. (yapamayanlar konu altındaki yorum kısmından yardım talep edebilirler)

Ürün Başarıyla Etkinleştirildi

Tekrar İlk baştaki gibi bilgisayarıma girip disklerin bulunduğu yerde beyaz boşluğa sağ tıklayıp özellikler diyerek kesin olarak windows 10’un orjinal olup olmadığını kontrol ediyoruz.

Windows 10 Etkinleştirildi

Windows 10 Konu Özeti

Windows 10 cmd üzerinden etkinleştirildi ve artık full versiyona geçildi. Windowsu full yapmak sağ alt köşede çıkan uyarı kaldırır, kısıtlı kullanımı kaldırır ve güncellemeleri almanıza ve bilgisayarınızın daha güvenli olmasına yardımcı olur. Özetle anlatmak gerekirse yukarıdaki verilen slmgr.vbs ile başlayan kod kısmını kendi sürümünüz ile değiştirip ister satır satır isterseniz toplu kopyalayıp yönetici olarak çalıştırdığınız CMD ekranına yapıştırmak..

Eğer denediklerinizde başarılı olamadıysanız aşağıdaki kodu not defterine yapıştırıp ardından uzantısı “.cmd” olacak şekilde yapıştırın ve masaüstünde yönetici olarak çalıştırın. Üçüncü satırdaki windows 10 serialini kendi bilgisayarınızın versiyonu neyse listeden ona göre seçerek düzenleyin.

slmgr.vbs /upk
slmgr.vbs /cdns
slmgr.vbs /ipk W269N-WFGWX-YVC9B-4J6C9-T83GX
slmgr.vbs /skms kms.lotro.cc
slmgr.vbs /ato
slmgr.vbs /xpr

Windows 10 Oto Serial Yükleme

Not: Format atmak isteyenler için microsoft sitesinden media aracını indirip kurmalısınız ardından gelen adımları takip ederek iso dosyası oluşturmanız gerekmektedir : https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10
Bu anlatım format sonrası yapılacak olan işlemdi format atmayı bilmiyorsanız Buraya tıklayarak windows 10 için format atma makalesini okuyabilirsiniz.

Önemli:  Windows 10'da Disk Yükleme Sorunu!
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

 • teknolojidüşmanı2 hafta önce
 • her iki yolu denememe rağmen Windows(R), Professional edition (2de67392-b7a7-462a-b1ca-108dd189f588) etkinleştiriliyor…Hata: 0xC004F074 Yazılım Lisans Hizmeti bilgisayarın etkinleştirilemediğini raporladı. Hiçbir Anahtar Yönetimi Hizmeti’yle (KMS) bağlantı kurulamadı. Ek bilgi için lütfen Uygulama Olay Günlüğü’ne bakın.C:\WINDOWS\system32>bu hatayı alıyorum sebebi nedir?

  • Admin1 hafta önce
  • iki sebebi olabilir.. Birincisi Admin olarak cmd’nin açılmamış olması ikincisi ise etkinleştirilmek istenen windows sürümü ile girilen Key birbiriyle eşleşmiyordur. Tekrar sürümünüze göre deneyip buraya yazın.

 • iclal4 ay önce
 • Allah razı olsun kaç gündür uğraşıyorum o kadar video denedim güya işe yarıyolar hata veriyordu sürekli bununla oldu

 • atila9 ay önce
 • eyvallah kardeşim çok işime yaradı