Windows 10 ürün anahtarınızı Komut İsteminden nasıl alabilirsiniz

Windows 10 önceden yüklenmiş bir masaüstü veya dizüstü bilgisayar satın alırsanız, masaüstünüze önyükleme yaparken yapmanız gereken ilk şey, OEM anahtarınızın ne olduğunu bulmaktır. Microsoft, Windows ürün anahtarını masaüstlerinin ve dizüstü bilgisayarların altındaki / arkasındaki bir etikete yerleştirmek için kullandı, ancak Windows 7'den sonraki uygulamaları bıraktı. hala güvende olmak için desteklemelisin. ProduKey gibi bir uygulama kullanabilir veya Windows 10 ürün anahtarınızı Komut İsteminden alabilirsiniz.

Komut İsteminden Ürün Anahtarı

Masaüstünüzdeyseniz, ProduKey kullanmak en iyi seçenektir. Anahtarınızı güvenilir bir şekilde bulur ve sizin için gösterir. Bir metin dosyasına kaydedin ve dışarıda kaydedin.

Anahtarı yedeklemeyi unuttuysanız ve yeni bir Windows 10 yüklemesi yapıyorsanız, OEM anahtarının algılanması gerekir. İyi bir günde olan budur. Anahtar algılanmadıysa ve masaüstünüze ön yükleme yapamıyorsanız, Windows 10 OEM ürün anahtarınızı hala Komut İsteminden alabilirsiniz.

Windows 10 yüklü olmadığında Komut İstemi'ne erişmek için, kurulum medyanızı bağlayın ve Komut İstemi'ne ulaşmak için onarım / sorun giderme seçeneklerini kullanın.

Komut İstemi'ni açtıktan sonra aşağıdaki komutu çalıştırın. Ürün anahtarını döndürür. Bir yere yazın ve Windows 10'u yüklemeye devam edin. Anahtarı girmeniz istendiğinde bunu yapın ve kurulumunuz sorunsuz bir şekilde yapılmalıdır.

wmic path softwarelicensingservice get OA3xOriginalProductKey

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da Masaüstüne Önyükleme Yapmadan Komut İstemine Nasıl Erişilir

, Windows

Windows 10'da Komut İstemi Komutu Tamamlandığında Nasıl Uyarı Alınır?

OEM anahtarınızı el ile yedeklemenin yanı sıra, Microsoft hesabınıza da bağlamanız gerekir. Bu, temiz bir yükleme yaptığınızda Windows 10'u etkinleştirmenin çok daha kolay bir yoludur. Anahtarınız hesabınıza bağlandıktan sonra, yalnızca hesapla oturum açmanız gerekir ve Windows 10 etkinleştirilecektir.

Perakende satış anahtarlarında bunları almak için yukarıdaki komutu kullanamazsınız. Bir perakende satış anahtarını kaybetmemeniz ancak Microsoft Hesabınıza bağlamanızın güvende tutulması gerekir. Farklı bir sistemde kullanmanız ve kullanmanız gerekirse daha sonra bir perakende anahtarını Microsoft hesabınızdan kaldırabilirsiniz.

Windows 10 yüklü olmasa bile Komut İstemi'nden bir OEM anahtarı alabilirken, ne zaman isterseniz bunu yedeklemelisiniz. Satın aldığınız perakende anahtarın okunaklı olduğundan ve sisteminizi doğru bir şekilde etkinleştirdiğinden emin olmak için aşağıdaki komutu da kullanmalısınız.

slmgr /xpr

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da bir sistem sesini kapatma başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.