Windows 10 üzerinde Çözünürlük Değiştirmeden Büyük Görev Çubuğu Simgeleri Nasıl Gidilir?

HD ekranlar harika ve yüksek çözünürlükler harika görünüyor. Tek sorun, bir HD ekran üzerinde medya tüketmek harika olsa da, bir belge yazıyorsanız bunu kullanmak her zaman kolay değildir. Yüksek çözünürlük genellikle okunması zor küçük metin ve çok fazla boş alan bırakan küçük simgeler anlamına gelir. Görev çubuğu simgeleri belirli bir problemdir; yüksek tanımlı bir ekranınız varsa, simgeler küçük olacaktır ve rahatça görmek veya tıklamak için çok küçük olabilirler. Büyük Görev Çubuğu simgelerini edinebilir ancak yine de 7+ Görev Çubuğu Tweaker adlı bir uygulama ile ekranınız için aynı çözünürlüğü koruyabilirsiniz.

Büyük Görev Çubuğu Simgelerini Alın

7+ Taskbar Tweaker indirin ve çalıştırın. Yüklenebilir sürümü veya taşınabilir sürümü kullanabilirsiniz. Uygulamayı çalıştırın ve başlık çubuğunu sağ tıklayın. İçerik menüsünden Gelişmiş Seçenekler'i seçin. Bu, ek seçeneklerle yeni bir pencere açar.

OptionsEx sekmesine gidin ve orada listelenen birçok seçenek arasında gezinin. W10_large_icons seçeneğine bakın ve Veri değerini 1 olarak ayarlayın.

Görev çubuğu simgelerinin boyutunda hemen bir değişiklik göreceksiniz. Tamam'ı tıklayın ve uygulamayı sistem tepsisine küçültün.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da Görev Çubuğundaki Simgeleri Nasıl Ortaya Koyurun

, Windows

Windows 10'da Başlat Menüsünde Uygulama Çini Üzerine Büyük Simgeler Alın

Simge büyüklüğündeki fark dikkat çekicidir ve varsayılan boyutu kullanması zor bulursanız, belirgin bir iyileşme olacaktır. Ne yazık ki, uygulama kendi sınırlamaları vardır ve bu sınırlamalar Windows 10'da bulunan simge boyutundan türetilmiştir. Yükseltme yapabileceğiniz yalnızca bir boyut vardır. Eğer rahatça kullanabilmeniz için hala çok küçükse, ekran çözünürlüğünü çalışmasını sağlamak için azaltmanız gerekecektir.

7+ Görev Çubuğu Tweaker, görev çubuğu simgelerinin boyutunu değiştirdiğinizde, tüm bağlı monitörlerde değiştikleri için birden fazla monitörü destekler. Bu elbette ki tek monitörde büyük taksbar ikonları istiyorsan diğerinin değil, herhangi bir rızanın olmadığı anlamına gelir.

Windows 10, kullanıcıların görev çubuğuyla çok şey yapmasına izin vermez. Rengin ötesinde herhangi bir özelleştirme, üçüncü taraf uygulamaları gerektirir. Görev çubuğu simgelerini ortalamak ya da vurgu renginden farklı bir renk veya arka plan eklemek istiyorsanız, üçüncü taraf uygulamalarına ihtiyacınız olacaktır. Tüm bunların dezavantajı, görev çubuğu gibi küçük bir öğeyi özelleştirmek için, birden fazla uygulamaya ihtiyacınız var. Bu sadece pratik değil, herkesin o kadar çok uygulamayı çalıştırmayı destekleyebilecek bir sisteme sahip olmadığı gibi, yavaşlatmadan rutin uygulamaları da yönetebiliyor.

Bir önceki yazımız olan Windows 10 On Unmounting Olmadan Bir Dosya Drive Explorer Nasıl Gizle başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.