Windows 10 üzerinde KB4100347 sonra sistem önyükleme değil saptamak için nasıl

KB4100347 adlı yeni bir Windows 10 güncellemesi kullanıcılara sunuluyor ve bu buggy güncellemelerinden biri. Ancak bazı kullanıcılar için sorunsuz bir şekilde geçebilir, ancak eğer sisteminiz önyüklemeyecek. Buggy güncellemesini kaldırmak veya geri almak için masaüstünüze ulaşamayacaksınız. Bu durumda, güncellemeyi Komut İstemi'nden geri almanız gerekecektir. Hile, güncellemeyi bulmak ve masaüstünüze önyükleme yapmadan Komut İstemi'ne erişmektir. Komut İstemi açık olsa bile, Windows sürücünüzü bulmanız ve ardından güncelleştirmeyi kaldırmanız gerekir.

Bu çözüm Reddit kullanıcısı a_false_vaccum'dan.

KB4100347'den Sonra Sistem Önyükleme Yapmıyor

Adım 1: Sisteminizi açın ve sorun giderme menüsüne önyükleme yapın. Sorun giderme menüsüne ulaşamıyorsanız, Windows'un kullanması için bir yükleme diski kullanmanız gerekecektir.

Adım 2: Komut İstemi'ne önyüklendikten sonra, Windows sürücünüze taşımak için DiskPart yardımcı programını kullanmanız gerekir. Bu kılavuzun yararı için, gördüğünüz ekran görüntüsü masaüstünde alınmış olsa da, masaüstünüzde olmasanız bile az ya da çok aynı olacaktır. Önce, Diskpart yardımcı programını başlatmak için aşağıdaki komutu çalıştırın.

diskpart

Ardından, sabit sürücünüzdeki tüm birimleri listelemek için aşağıdaki komutu girin.

list volume

Bu, sabit sürücünüzdeki tüm birimleri listeler ve Windows sürücünüzün hangisi olduğunu belirlemeniz size kalmıştır. Ancak normalde C sürücüsüdür, ayrıca Bilgi sütununda Windows sürücüsünün yanında 'Önyükleme' göreceksiniz. Bu gerçekten Diskpart yardımcı programından ihtiyacınız olan şey. Kapatmak için Exit yazın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da Masaüstüne Önyükleme Yapmadan Komut İstemi Nasıl Erişilir

, Windows

Windows 10 Kurulumu İçin Bir Sabit Sürücü Nasıl Kurulur

3. Adım: Aşağıdaki komutu yazın ve <driveletter> 'i Windows sürücünüzün harfiyle değiştirmeye dikkat edin.

Sözdizimi

dism /image:<driveletter here> /get-packages

Örnek

Dism / Görüntü: C: / Get-Paketleri

Komut, paketlerin bir listesini verecektir. Son derece uzun bir liste olacak. KB4100347 adıyla bir paket arayın. Oldukça uzun bir ismi olacak. Seçerek ve Enter'a dokunarak kopyalayın.

Adım 4: Paketi aşağıdaki komutla çıkarın.

dism /image:<driveletter here> /remove-package /PackageName:<Package name for KB4100347>

Adım 5: Son olarak, neden olduğu herhangi bir hasarı geri almak için bu komutu çalıştırın.

dism /image:<driveletter here> /cleanup-image /revertpendingactions

Artık masaüstünüze önyükleme yapabileceksiniz. Bu güncellemeyi henüz yüklemediyseniz, atlamayı ve kendinizi biraz sıkıntıya düşürmeyi düşünün.

Bir önceki yazımız olan Sistem Yazdırma İletişimini Kullanarak Chrome'dan Nasıl Yazdırılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.