Windows 10 ve Mac'te etkileşimli Netflix içeriği nasıl izlenir

Netflix geçen yıl etkileşimli içerik yayınladığını duyurdu. O zamanlar, mevcut olan etkileşimli başlıklar çocuklara yönelikti, bu nedenle fikrin yeniliğinin dışında insanlar bu konuda endişelenmediler. Bu yıl, etkileşimli yeni bir Black Mirror bölümü var. Tek sorun, etkileşimli desteğin evrensel olarak mevcut olmamasıdır. Apple TV kullanıcıları bile izleyemez ve onunla etkileşime geçemez. İyi haber, göründüğü halde, Windows 10 ve Mac'te etkileşimli Netflix içeriğini izleyebildiğiniz.

Etkileşimli Netflix içeriğini izleyin

Windows 10 kullanıyorsanız, Netflix UWP uygulamasını kullanıyorsunuz ve etkileşimli içerikle etkileşime girmenize izin vermiyor. Hem Windows 10 hem de Mac kullanıcıları için çözüm basit; bir tarayıcı kullan.

Windows 10 ve / veya Mac'te etkileşimli Netflix içeriğini izlemek için hemen hemen her modern tarayıcıyı kullanabilirsiniz. Chrome faturaya çok iyi uyuyor. Tarayıcınızda Netflix'i açın ve izlemek istediğiniz etkileşimli başlığı arayın. Herhangi bir normal başlık gibi oynayacak. Hikaye çizgisinde bir seçime ulaştığınızda, iki seçenekten birini seçmek için farenizi kullanın.

Diğer cihazlar

Etkileşimli Netflix içeriğini diğer cihazlarda da izleyebileceğinizi söylemeye gerek yok. iOS cihazları yani Netflix uygulamasının en son sürümünü kullanan iPhone'lar ve iPad'ler etkileşimli bir hikaye içindeki seçenekleri seçebilecek.

Android cihazlar etkileşimli Netflix içeriğini oynatabilir, ancak hem cihazınızda çalıştırdığınız Android sürümüne hem de sahip olduğunuz Netflix uygulamasının sürümüne bağlıdır. Oreo veya Pie olarak oldukça yeni bir Android sürümüne sahipseniz, telefonunuzdaki Netflix uygulamasının güncel olduğundan emin olun ve çeşitli etkileşimli başlıklarla etkileşime girip giremediğinizi kontrol edin.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

Android

Etkileşimli Hikaye Netflix İşinde Nasıl Anlatıyor?

Netflix'i 1080p'de Chrome'da ve Firefox'ta Nasıl İzlersiniz?

Apple TV'nizde etkileşimli içerik izlemeye çalışıyorsanız, yapamazsınız. Yine de kutunun dışında değil. İPhone veya iPad'inizden yansıtmayı deneyebilir ve cihazınızla etkileşime girebilirsiniz. Aynı numara Chromecast'te işe yaramaz. Cihazlarınızdan birine yayınladıysanız, içerik yalnızca ekranınızda / monitörünüzde oynatılır, hangi cihazda oynuyorsanız, etkileşime girmeyi imkansız hale getirir.

Tabii ki, yalnızca Windows 10 veya Mac'te etkileşimli Netflix içeriğini izleyebiliyorsanız, bu platformlardan bir tanesinden smartTV'nize istediğiniz gibi yansıtabilirsiniz. Bazı ayarlamalar alabilir ancak mümkündür.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da Chrome'da indirmeler nasıl engellenir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.