Windows 10'da alfanümerik bir PIN nasıl ayarlanır?

Windows 10, masaüstünüzde oturum açmak için birden fazla seçenek sunar. Microsoft hesabınız için kullandığınız şifreyi kullanabilir, bir PIN belirleyebilir, güvenilir bir cihaz bağlayabilir veya bir resim şifresi oluşturabilirsiniz. Desteklenen cihazların sayısı az olsa da, Windows Merhaba da var ve hepsi bu kadar güvenli değil. Aslında, aldatılmış olabileceği bildirilmiştir. Bir PIN kullanmayı tercih ediyorsanız ancak dört rakam çok kısa ve tahmin edilmesi kolaysa, Windows 10'da daha uzun, alfasayısal bir PIN ayarlayabilirsiniz.

Windows 10'da Alfasayısal PIN

Sisteminizi kurduğunuzda ve daha sonra hesabınızı oluşturduktan ve sisteminize önyüklendikten sonra Windows 10'a bir alfasayısal PIN'i ayarlayabilirsiniz.

Ayarlar uygulamasını açın ve Hesapların Hesap grubuna gidin. Oturum Açma seçenekleri sekmesine gidin ve PIN bölümüne ilerleyin. Zaten bir PIN ayarlamışsanız Değiştir düğmesini tıklayın veya bir PIN ayarlamak için Ayarla seçeneğini tıklayın.

PIN'inizi Değiştir açılır pencerede 'Harfleri ve sembolleri dahil et' seçeneğini göreceksiniz. Onu seçin ve dört karakterden uzun olan ve hem alfabe hem de hash, yıldız işareti ve işareti işareti gibi karakterleri içeren bir PIN ayarlayabilirsiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10 Kurulumu Sırasında Bir PIN Ekleme Nasıl Atlanır

, Windows

Windows 10 Live Hesabı İçin Alternatif Parola Nasıl Kullanılır

Tahmin etmek için daha uzun bir PIN genellikle daha zordur. Sizi dört rakamla sınırlayan varsayılan seçenek, başkalarının tahmin edebileceği bir sayıyı, örneğin telefon numaranızın, doğum yılınızın veya doğumgününüzün ilk veya son dört rakamını tahmin etmeniz anlamına gelebilir. PIN'i doğru bir şekilde girdiyseniz, Enter'a dokunmanıza gerek kalmadan masaüstünüzde oturum açacağınız da var. Bu diğer platformlarda bulamayacağınız tuhaf bir davranış. Normalde, kullanıcılar kabul edilmek için PIN'e dokunmalı veya Enter'a basmalıdır.

PIN otomatik olarak kabul edildiğinden, PIN'in doğru olup olmadığını anlamak için dahili bir kontrol gibidir. Kötü amaçlı bir niyet sahibi olan herkes, doğru olana kadar herhangi bir sayıdaki PIN'i deneyebilir ve başarısız girişimi asla tespit edilmez. Asıl olarak, çok fazla başarısız girişimin bir kullanıcıyı hesap şifresini kullanmaya zorlaması gerekir. Bu, Windows 10'da bir alfasayısal PIN'i ayarlamak için de iyi bir sebeptir. Alfanümerik bir PIN ayarınız olduğunda, Windows 10 doğru girmiş olsanız bile otomatik olarak oturum açamaz. PIN'in kabul edilmek için Enter tuşuna basmanız gerekir.

Bir önceki yazımız olan Windows 10 dokunmatik ekran cihazlarında avuç içi reddetme nasıl etkinleştirilir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.