Windows 10'da Alt + Tab'de klasik simgeler nasıl elde edilir

Windows 10'da, Alt + Tab klavye kısayolu bir uygulama değiştiriciyi açar. Size açık olan her uygulamanın büyük bir önizleme penceresini gösterir. Alt tuşunu basılı tutmaya devam edip Tab tuşunu değiştirirseniz, farklı uygulamalar arasında geçiş yapabilir ve hangisine geçmek istediğinizi seçebilirsiniz. Windows, uygulamaların simgelerini bir noktada göstermek için kullanılır. Pencere önizlemeleri biraz yeni eklenmiştir. Klasik simgeleri Alt + Tab'de görmeyi tercih ederseniz, bunları bir kayıt defteri anahtarıyla geri yükleyebilirsiniz.

Normalde Alt + Tab tuşlarına dokunduğunuzda gördüğünüz budur.

Alt + Tab'deki klasik simgeler

Kayıt defteri düzenleyicisini yönetici haklarıyla açın ve aşağıdaki anahtara gidin.

HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorer

Explorer tuşuna sağ tıklayın ve Yeni> DWORD (32-bit) Değeri'ni seçin. Yeni değeri adlandırın;

AltTabSettings

Alt + sekmesinde klasik simgeler elde etmek için çift tıklayın ve değerini 1 olarak ayarlayın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows'ta Eksik Masaüstü Simgeleri Nasıl Onarılır

, Windows

Windows 10'da büyük Görev Çubuğu önizlemeleri nasıl elde edilir

Değişikliği gerçekleştirmek için Windows Gezgini'ni yeniden başlatın. Windows Gezgini'ni yeniden başlatmak için, Görev Yöneticisi'ni açın ve İşlemler sekmesine gidin. Ara ve Windows Gezgini'ni seçin. Sağ alt kısımdaki Yeniden Başlat düğmesine tıklayın; Alt + Tab klavye kısayoluna bir daha dokunduğunuzda, aşağıdaki uygulama değiştiricisini göreceksiniz.

Bu uygulama değiştiricisi, varsayılan olarak elde ettiğiniz büyük pencere önizlemelerine göre çok daha küçüktür. Biri uygulamada neyin açık olduğunu göremediğiniz için daha az kullanışlı olabileceğini iddia edebilir, ancak bir uygulamayı içeriğinden ziyade simgesiyle tanımlamayı daha kolay bulan kullanıcılar için klasik simgeler çok daha iyidir. Ne yazık ki ikonların daha büyük görünmesi imkansız. Klasik simge görünümü hem uygulamaları tanımlamak hem de aynı ekran alanına daha fazla uygulamayı yerleştirmek için kullanışlıdır.

Windows önizlemesi, hepsini barındırmak için önizlemeleri çeşitli düzenlerde düzenleme eğilimindedir. Estetik olarak, bunda yanlış olan bir şey yok ama verimlilik açısından tutarlılık her zaman daha iyidir.

Alt + Tab'ta klasik ikonları kullanmanın küçük bir avantajı olsa da bir tane daha var. Alt + Tab tuşlarını kullandığınızda, klasik simgelerle, görev çubuğu görünür durumda kalır. Çok fazla sorun değil, ancak birden çok ekran veya sanal masaüstü kullanıyorsanız, hangi uygulamaların geçerli ekranda açık olduğunu görmenize izin veriyor.

Oluşturduğunuz kayıt defteri anahtarını silerek değişikliği tersine çevirebilir veya değerini 1'den 0'a değiştirebilirsiniz. Her değişiklikten sonra Windows Gezgini'ni yeniden başlattığınızdan emin olun.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da Görev Çubuğu bir klavye kısayolu ile nasıl değiştirilir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.