Windows 10'da altyazı dosyaları video adına nasıl yeniden adlandırılır

Birçok insan, altyazılı film ve TV şovları izliyor. Bazen, sesin zayıf olduğu veya bir karakterin anlaşılması zor olduğunda (Yüzüklerin Efendisi'ndeki Gollum gibi) veya sesin farklı bir dilde olması nedeniyle yardımcı olabilir. Ne olursa olsun, altyazılar kullanışlıdır ve onları düzenli tutmaya yardımcı olur. Altyazı dosyalarınız doğru bir şekilde adlandırılmamışsa, bunu Subtitle Renamer adlı ücretsiz bir araçla düzeltebilirsiniz. Altyazı dosyalarını, birlikte gittikleri videonun adıyla eşleştirmek için yeniden adlandırabilir.

Altyazı dosyalarını yeniden adlandır

Subtitle Renamer'ı indirin ve yükleyin.

Uygulamanın çalışması için, altyazı dosyanızın, kullandığı videoyla aynı klasörde olması gerekir. Video dosyasının adı, kopyalanacak addır, bu nedenle yalnızca bir video dosyası ve bir SRT dosyası olduğundan emin olun. Video dosyasının formatı Subtitle Renamer'ın MP4, MKV, avi vb.

Uygulamayı çalıştırın ve Video Dizininin yanındaki Gözat düğmesini tıklayın ve içinde hem video hem de altyazı dosyası olan klasörü seçin. Klasörü seçtikten sonra, Başlat düğmesini tıklayın.

Bir dosyayı yeniden adlandırmak basittir, bu nedenle işlemi tamamlamak için uygulamanın birkaç saniyeden daha uzun sürmesi gerekmez. Seçtiğiniz klasörü ziyaret edin ve altyazı dosyası yeniden adlandırıldı. Uygulama, altyazılar için hem SRT hem de SUB formatlarını destekler.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da Bir Video İçin Altyazı Dosyası Nasıl Oluşturulur

, Windows

Üçüncü Taraf Uygulamaları Kullanmadan Windows'ta Dosya ve Klasörleri Yeniden Adlandırma

Altyazı Renamer, altyazı dosyalarını tanımlamak için dosya uzantılarına güvenir. Bir dosya bir altyazı dosyasının içeriğine sahip değilse, yani, diyalog / metin izleyen zaman damgası yoksa, uygulama bilmeyecektir. SRT veya SUB dosya uzantısını bulursa, dosyanın bir altyazı dosyası olduğunu varsayar. Dosya, yaptığı tüm farklar için de boş olabilir.

Aynı klasördeki birden fazla altyazı dosyası ve birden fazla videoda iyi oynamıyor, bu nedenle her klasörde yalnızca bir altyazı dosyası ve bir video olduğundan emin olun. İşleri kolaylaştırmak için, tüm klasörleri büyük bir klasöre taşıyabilir ve yalnızca o klasörü seçebilirsiniz. Örneğin, film koleksiyonunuzun tamamı, altyazıları ve tümü ile birlikte Filmler adlı bir klasörünüz varsa, klasörler halinde sıralayabilirsiniz, uygulama tüm alt klasörlerdeki altyazı dosyalarını yeniden adlandırabilir.

Altyazı dosyalarının okuma / yazma korumalı olmadığından emin olun, aksi halde uygulama onları yeniden adlandıramayabilir.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da klasör adlarında emoji nasıl kullanılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.