Windows 10'da Apps için UAC İstemi Nasıl Atlanır

Yönetici hesabıyla birlikte bir Windows 10 makinesi kullanmıyorsanız, UAC'nin sorusunu biraz görebilirsiniz. Kayıt defteri düzenleyicisi gibi bazı uygulamalarda, çalıştırdığınızda her zaman UAC istemini alırsınız. Aynısı, diğer uygulamalarda da yaptıkları işe bağlı olarak geçerlidir. Sizi rahatsız ediyorsa, Windows 10'daki uygulamalar için UAC istemini zamanlanmış bir görevle atlayabilirsiniz.

Dikkat

UAC istemi can sıkıcı olabilir ama kendi güvenliğiniz için var. Sisteminizi stabilitesini etkileyecek şekilde değiştirmek üzereyken sizi uyarır. Bu, bir uygulamanın yüklenmesini kayıt defterini çalıştırmaya kadar her şey için geçerli. Ne yaptığınızı bilmiyorsanız bunu devre dışı bırakmak kötü bir fikirdir.

UAC İstemi Atla

Kayıt düzenleyiciyi UAC komut istemine girmeden nasıl çalıştırabileceğinizi göstereceğiz, ancak diğer uygulamalar için de kullanabilirsiniz. Görev Zamanlayıcısı'nı açın ve yeni bir görev oluşturun. Görevin ne için olduğunu söyleyen bir isim verin.

Genel sekmesinde, 'En yüksek ayrıcalıklarla çalıştır' kutusunu seçin.

Şimdi, Eylem sekmesine gidin ve Yeni düğmesini tıklayın. Yeni Eylem penceresinde, UAC ile karşılaşmadan çalıştırmak istediğiniz uygulamanın EXE'sine giden yolu girin. Kayıt defteri düzenleyicisine gittiğimizden, aşağıdakileri kullanacağız. Çalıştırmak istediğiniz uygulamanın EXE dosyasının yolu ile değiştirmeniz gerekir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da Microsoft Edge'de Bir İndirme Kaydetme İstemi Nasıl Etkinleştirilir

, Windows

Windows 10 Insider Nasıl Yapılır?

c:windowsregedit.exe

Ardından, Koşullar sekmesine gidin ve bu iki seçeneğin işaretini kaldırın;

  • Bilgisayar pil gücüne geçerse dur
  • Görevi yalnızca bilgisayar AC gücüyle çalışıyorsa başlatın.

Tamam'ı tıklayın ve görevi oluşturmak için yönetici kullanıcı adınızı ve şifrenizi girmeniz istenecektir.

Bu görevi çalıştırdığınızda, uygulama arka planda açılacaktır, yani odakta olmayacaktır. Bu sizin için bir sorunsa, onu düzeltebilirsiniz. Görev Zamanlayıcısı'nı açın ve bu görevi düzenleyin. İşlemler sekmesine gidin ve bunun için yapılandırdığınız eylemi seçin. Düzenleme düğmesine tıklayın ve Bağımsız Değişim Ekle kutusuna aşağıdakileri girin. Çalıştırmak istediğiniz uygulamanın adı olan 'regedit.exe'yi değiştirmek istiyorsunuz.

/c start “” regedit.exe

Bu konuda. Bu görevi yürütmenin kolay bir yoluna ihtiyacınız olacak, bu yüzden planlanmış görevler için bir masaüstü kısayolunun nasıl oluşturulacağına dair makalemize göz atın.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da Zamanlanmış Görevler İçin Masaüstü Kısayolu Nasıl Oluşturulur başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.