Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/forge/windowsyardim.com/wp-content/themes/napoli/functions.php on line 73
Windows 10'da Audacity ile aramalar nasıl kaydedilir | Windows Yardım

Windows 10'da Audacity ile aramalar nasıl kaydedilir

Sesli ve görüntülü arama yapmanıza izin veren mesajlaşma uygulamaları son derece yaygın hale geldi, ancak birçoğunun arama kaydı özelliği yok. Skype bir istisnadır ancak arama kaydı özelliği oldukça yenidir. Skype'ın eski bir sürümünü kullanıyorsanız veya farklı bir ses / görüntülü arama uygulaması kullanıyorsanız, aramaları kaydetmek için evrensel bir yol gerekir ve Audacity ürün reçetesine uyar. Ücretsiz, açık kaynaklı ve kullanımı kolaydır. Audacity ile aramaları nasıl kaydedebileceğinizi burada bulabilirsiniz.

Feragatname: Bazı ülkelerde, izni olmadan başka bir kişinin kaydedilmesi yasadışı olabilir. Çağrıları kaydetmeye başlamadan önce ülkenizdeki / eyaletinizdeki / eyaletinizdeki yasalara aşina olduğunuzdan emin olun.

Audacity ile aramaları kaydetme

Windows 10'da, sistem tepsisindeki hoparlör simgesini sağ tıklayın ve içerik menüsünden Sesler öğesini seçin. Açılan Sesler penceresinde, 'Kayıt' sekmesine gidin ve Stereo Mix'i etkinleştirin.

Stereo Mix'i göremiyorsanız, Kayıt sekmesinde boş bir alana sağ tıklayın ve 'Engelli cihazları göster' seçeneğini seçin. Etkinleştirdikten sonra, mikrofonunuzun ve hoparlörlerinizin çalıştığından emin olmak için iki kez kontrol edin.

Sesler penceresinde Stereo Karışımı göremiyorsanız, 'Engelli aygıtları göster' seçeneğine rağmen, bir ses sürücüsünü kaçırmanız çok muhtemeldir. Sisteminizde kullanılacak olan RealTek sürücülerini arayın ve yükleyin. Kurulduktan sonra Stereo Mix seçeneği görünmelidir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

OpenBroadcaster Kullanarak Linux'ta Skype Çağrıları Nasıl Kaydedilir

, Windows

Yeni Yerli Kayıt Özelliği ile Skype Aramalarını Kaydetme

küstahlık

Audacity'yi açın ve mikrofonun altındaki açılır listeyi açın (ekran görüntüsüne bakın). Windows WASAPI'yı seçin. Hoparlörlerinizin ve mikrofonunuzun mikrofon ve hoparlör açılır pencerelerinde seçildiğinden emin olun. Bunu yaptıktan sonra, kaydetmeye hazırsınız. Aşağıdaki ekran görüntüsünde belirtilen kayıt düğmesine tıklayın.

İstediğiniz video / sesli arama uygulamasını açın ve bir arama başlatın. 'Zil' den duyabileceğiniz otomatikleştirilmiş mesajlara kadar her şey kaydedilecektir. Kayıt, söylediğiniz ve alıcı dediğiniz her şeyi içerecektir. Eğer varsa, Audacity sadece sesli bir uygulama olduğundan video dahil edilmeyecektir.

Arama sona erdiğinde, Audacity'ye dönün ve kaydı durdurun.

Kayıt kaydet

Audacity, kaydı neredeyse evrensel olan MP3 formatında dışa aktarabilir. Desteklemeyen bir cihaz bulmakta zorlanacaksınız.

Aramayı dışa aktarmak için, Dosya> Dışa Aktar'a gidin ve MP3 olarak Dışa aktar'ı seçin. Uygulamanın ayrıca WAV ve OGG formatlarına verebileceğini fark edeceksiniz. Bu formatlardan herhangi biri size daha uygunsa, MP3 yerine kullanmaktan çekinmeyin.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da başlangıç kalemi sırası nasıl bulunur? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.