Windows 10'da aynı anda birden fazla dosya nasıl açılır?

Sisteminizi başlattığınızda çalıştırmak için istediğiniz sayıda uygulamayı ayarlayabilirsiniz ve sadece küçük bir çalışma ile başlangıçta açılacak bir dosya da ayarlayabilirsiniz. Açmak için birkaç uygulamaya ve dosyaya ihtiyacınız varsa, ancak start-up olayının tetiklemesine izin vermek yerine ne zaman yaptıklarını manuel olarak tetiklemek istiyorsanız, işi almak için Birden Çok Dosya Aç'ı kullanabilirsiniz.

Birden Çok Dosya Aç, tek seferde açılacak URL'lerin yanı sıra birden fazla dosya, klasör ve liste oluşturmanıza olanak sağlar. URL'ler varsayılan tarayıcınızda açılır.

Aynı anda birden fazla dosya aç

Birden Çok Dosya Aç'ı indirin, yükleyin ve çalıştırın. UI'nin anlaşılması oldukça basittir. Ekle düğmesine tıklayın ve ne eklemek istediğinizi seçin; dosyalar, klasörler veya URL'ler. Elbette, tek bir klasörden aynı anda birden fazla dosya seçebilir ve aynı şekilde bir seferde birden fazla URL ve birden fazla klasör ekleyebilirsiniz.

Ne tür dosyalar ekleyebileceğiniz konusunda herhangi bir kısıtlama yoktur; bu nedenle, bir uygulamaya kısayol ya da Birden Çok Dosya Açmak için uygulamanın bir kısayolunu eklerseniz, bunların tümü açılır. Bir komut dosyasıyla test etmemiş olsak da, muhtemelen bunları bu uygulamayla da çalıştırabilirsiniz.

Maddeler eklendikten sonra, 'Bekle' alanına bir gecikme ekleyebilirsiniz. Gecikme milisaniyedir ve Birden Çok Dosya Aç düğmesini tıkladığınızda yürürlüğe girer.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da Google Office'teki MS Office Dosyalarını Açma

, Windows

Windows 10'da Komut İstemi'nden dosya ve klasörler nasıl açılır

Uygulamanın amacı, kullanıcıların üzerinde çalıştığınız belirli bir proje için birden fazla dosya ve klasör açmasına yardımcı olmaktır. Bu yüzden listenizi dışa aktarmanıza ve gerektiğinde yüklemenize izin verir. Listeyi oluşturduktan sonra, Dosya> Listeyi dosyaya kaydet seçeneğine gidin.

Uygulamayı, çeşitli projeleriniz için ihtiyaç duyduğunuz kadar liste oluşturmak için kullanın. Bir liste yüklemeniz gerektiğinde, Dosya> Listeden dosya yükle seçeneğine gidin.

Bu, projenize her gün başlamak için oldukça iyi bir yoldur, ancak bir kerede birden fazla dosyayı açmanın sisteminizi geçici olarak yavaşlatabileceğini bilmelisiniz. Özellikle eski bir bilgisayarsa, donabilir. Bu uygulama sisteminizi işe yaramaz hale getirecek demek değil. Hepsi sisteminizin ne kadar yetenekli olduğuna bağlı.

Yoğun kaynak gerektiren bir uygulama gerektiren dosyaları açtığınızı biliyorsanız, önce uygulamayı açıp ardından dosyaları açabilirsiniz. Birden Çok Dosya Aç birden fazla liste oluşturmanıza izin verdiğinden, ayrı uygulama ve dosya listeleri oluşturmayı deneyebilir ve bunları birbiri ardına çalıştırabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da InPrivate tarama Microsoft Edge'de nasıl devre dışı bırakılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.