Windows 10'da Başlat Menüsü Klasörlerini Nasıl Adlandırılır

Windows 10, Windows 8 / 8.1'de bozulduğu Başlat Menüsünü temelde sabitledi. İlk sürümden bu yana, kullanıcıların uygulama klasörleri ve uygulama grupları oluşturmasına izin vermek gibi yavaş yavaş küçük iyileştirmeler yapıyor. Uygulama klasörleri, gruplardan farklı olarak adlandırılamadı. Uygulamaların bulunduğu klasör döşemesinden söylemeniz gerekiyordu. Windows 10 Ekim 2018 güncellemesinden itibaren, Başlangıç ​​menüsü klasörlerini adlandırabilirsiniz.

Ad Başlat Menüsü Klasörleri

Başlat menüsü klasörlerini adlandırmak için önce bir klasör oluşturmanız gerekir. Bu, bir uygulama kutucuğunu diğerine sürükleyip bırakarak yapılır. Bazen sürükleme ve bırakma çalışmaz, bu nedenle bir uygulama döşemesini bir klasörde birleştirinceye kadar sürükleyip tutmayı deneyin.

Bir klasör oluşturduğunuzda, şimdi klasör için bir ad girebileceğiniz bir Ad Klasörü alanı gösterir. Bir klasör çöktüğünde, farenizi klasör döşemesinin üzerine getirdiğinizde, araç ipucundaki adı görünür. Sadece bu 'özelliği' eklemek için Microsoft bir buçuk yıl sürdü.

Windows 10'daki Start (Başlat) menüsü, Windows 8 / 8.1'de geri kalan bir tren kazası değil, ancak Windows 7, hatta XP'de menüyle karşılaştırırsanız, yine de arzu edilecek kadar çok şey kalıyor.

Başlat menüsünün kiremit görünümünde ısınan kullanıcılar bile, döşemelerin çoğu zaman güncellenmediğini görür. Görsel olarak, kullanıcıların Başlat menüsündeki öğeleri beğenip yeniden adlandırmak gibi pek çok döşeme özelleştirme seçeneği yoktur. Klasörler, gerçek klasörler ve uygulama karolarından oluşanlar için değil, onları yeniden adlandıramazsınız.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da Başlat Menüsü Üzerine Döşemeler Nasıl Gruplanır

, Windows

Windows 10'da Yerel, Yerel Düşük ve Dolaşım Klasörleri Nelerdir?

Windows 10, kişiselleştirme seçenekleri açısından oldukça muhafazakar. Düzenli olarak, kullanıcıların masaüstlerini özelleştirmek için kullandıkları kayıt defteri girişlerini düzenli olarak kaldırır. İşletim sisteminin UI'si her güncelleme ile kesinlikle gelişmektedir. Güncelleme ile gelen bazı eklemeler büyük, diğerleri ise bu gibi küçük ama yavaş, Microsoft işletim sistemi kullanıcı arabirimini değiştiriyor. Bunu buzul hızda yapıyor, böylece herhangi bir zamanda herhangi bir dramatik değişiklik görmeyeceksiniz.

Kullanıcı Arabirimi değişikliklerinden bahsetmişseniz, Windows 10 Ekim 2018 güncelleştirmesine yükselttiyseniz, şimdi Dosya Gezgini uygulamasına yerleştirilmiş olan karanlık modunu görmüş olabilirsiniz. Bu en güzel şey değil ve bu bir süredir eserlerdeki bir özellik. Bir süre önce UWP uygulamalarına karanlık bir tema eklendi ancak Dosya Gezgini bunu almak için ilk ve belki sadece masaüstü uygulaması.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da Pano Geçmişi Nasıl Görüntülenir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.