Windows 10'da Başlat Menüsündeki bir Chrome uygulaması döşemesi simgesini nasıl değiştirilir?

Chrome, 'uygulamalar' oluşturmanıza olanak sağlar. Bu uygulamalar temelde web sitesi kapsayıcılarıdır. Bazıları için bir web sitesi açmakla aynı olduğu için faydasız olabilirler, ancak bir uygulama Başlat Menüsünden tek bir tıklamayla kendi penceresinde açılabilir. En azını söylemek uygun. Bununla birlikte, bir Chrome uygulaması oluşturup Başlat menüsüne sabitlediğinizde, Chrome uygulaması döşeme simgesinin web sitesinin favicon'unu yansıtacak şekilde değişmediği belirtildi.

Favicon görüntüleri son derece küçük olduğu için bu beklenen bir durumdur. Windows 10 Başlat menüsünde bir döşeme simgesi olarak kullanamaz, bu yüzden yapmanız gerekenler.

Chrome uygulaması döşeme simgesi

Başlat menüsünü açın ve yanlış simgeye sahip olan Chrome uygulama kutucuğuna sağ tıklayın. Bağlam menüsünden Diğer> Dosya konumunu aç'ı seçin.

Açılan Dosya Gezgini penceresinde, Chrome uygulaması kısayoluna sağ tıklayın ve içerik menüsünden Özellikler'i seçin. Varsayılan olarak Kısayol sekmesine açılacaktır. En alttaki Simge Değiştir düğmesini tıklayın. Tıklatın ve kullanmak istediğiniz simgeyi seçin. Simge, Başlat menüsünde uygulama kutucuğu için güncellenmelidir, ancak değilse, bir adım daha atmanız gerekir.

Dosya Gezgini'ni açın ve aşağıdaki konuma gidin.

C:Program Files (x86)GoogleChromeApplication

Burada, adında bir dosya göreceksiniz;

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da masaüstü uygulamaları için döşeme rengi nasıl değiştirilir?

, Windows

Windows 10'da Başlat Menüsündeki Eksik Döşeme Simgeleri Nasıl Onarılır

chrome.VisualElementsManifest.xml

Bu dosyayı bir yere yedekleyin ve ardından özgün konumundan silin. Uygulama kısayolunuz için özel bir simge ayarlama işlemini tekrarlayın ve bu sefer çalışması gerekiyor.

Bunun Chrome ile ilgisi ve Windows 10 ile yapması gereken çok şey yok. Windows 10, simge görüntüsünün belirli bir boyutta olmasını gerektirir. Web siteleri doğru boyutu sağlayamaz çünkü bunun için oluşturulmamışlardır. Bir tarayıcıda doğru şekilde görüntülemeleri ve yalnızca bunun için bir favicon sağlamaları gerekiyor. Başka bir şey yok, bu yüzden bu küçük engel.

Aynı uygulamayı görev çubuğuna sabitlerseniz, web sitesinin favicon'unun gayet iyi görüntülendiğini göreceksiniz. Simge küçük görünüyor, ancak görev çubuğu için çok küçük değil, bu yüzden orada sorun yok.

Açık olması için, simge Chrome uygulamasının daha iyi çalışmasını engellemez veya ona yardım etmez; ancak, aynı döşemeyi bir Chrome uygulamasına ait olanları ve hepsinin aynı döşeme simgesini kullanıyorsa, Chrome'un kendisine ait olduğunu söylemek zor olacaktır. Bir Chrome uygulaması döşemesi simgesini değiştirme ihtiyacı tamamen estetik değildir. Doğru döşemeyi daha hızlı bulmanıza yardımcı olur.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da iOS Notes uygulaması nasıl edinilir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.