Windows 10'da bir GIF'den kareler nasıl alınır

Bir GIF, bir dizi görüntü yani sırayla oynayan karelerdir. Bunları genellikle düşük kalitede sessiz filmler olarak düşünün. Kaliteli bir GIF, normalde düşük kaliteli bir çerçeveden daha fazla kareye sahiptir. Muhtemelen bir GIF'i PNG veya JPEG dosyasına dönüştürebilen uygulamalarla karşılaştınız. Bu uygulamalar normalde GIF'den tek bir kare ayırır ve bunu seçilen biçime kaydeder. Bir GIF'den kareler çıkarmak isterseniz, bunu IrfanView ile yapabilirsiniz.

Bir GIF'den kareleri çıkarmanıza izin veren birçok uygulama vardır, ancak ücretsiz, hızlı ve yalnızca masaüstünüzde çalışan bir şey istiyorsanız, IrfanView mükemmel bir seçimdir. Bu uygulama, her şeyde harika ve biz de Windows 10'daki Fotoğraflar uygulaması için alternatifler listemizde yer aldık.

Bir GIF'den kareleri ayıkla

IrfanView'ı sisteminize kurun ve çerçevelerden çıkarmak istediğiniz GIF'i indirin. Çerçeveleri uygulamanın seçtiği varsayılan konuma kaydetmek istemezseniz, ilerlemeden önce kaydetmek istediğiniz klasörü oluşturun.

IrfanView'de GIF'i açın. Seçenekler> Tüm kareleri ayıkla'ya gidin.

Bu, çıkarılan çerçevelerin nereye gitmesini istediğinizi seçebileceğiniz küçük bir seçenek penceresi açar. Bu pencere ayrıca toplamda GIF'de kaç tane çerçevenin olduğunu ve bunların tümünü veya yalnızca belirli bir aralığını çıkarma seçeneğiniz olduğunu söyler. Son olarak, karelerin hangi formatta alınacağını da seçebilirsiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'daki bir videodan nasıl kare çıkartılır

, Windows

Windows'da Photoshopsuz Bir GIF Nasıl Düzenlenir

Tıklayın ve birkaç saniye içinde, GIF'in tüm çerçeveleri seçtiğiniz klasöre çıkarılacaktır. GIF çok uzun ve HD ise, yüksek kare hızına sahipse, tüm karelerin çıkması daha uzun sürer.

GIF'in kendisi aynı kalacaktır. İstediğin zaman oynatabilirsin / izleyebilirsin.

Çıkartılan kareler, GIF kaynağından sonra adlandırılır ve daha sonra numaralandırılır, böylece daha sonra bunları bir uygulamaya düzenlemeye veya içe aktarmaya karar verirseniz, bunu yapmak oldukça kolay olacaktır. Aslında, IrfanView'ın kullandığı adlandırma kuralı, GIMP ve Photoshop gibi uygulamalarda doğrudan okunabilir.

IrfanView bir GIF'den kareler çıkarırken GIF'ler oluşturamaz. Yüksek kaliteli GIF'ler oluşturmak istiyorsanız, her zaman FFMPEG'i kullanabilirsiniz. Sadece terminalden çalıştığı için kullanımı zor olsa da iyi bir araçtır.

 

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da güvenlik soruları nasıl devre dışı bırakılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.