Windows 10'da Bir Görüntüden Bir Renk Nasıl Seçilir

Renk seçici, görüntüde kullanılan rengi tam olarak bulmak için kullanabileceğiniz bir araçtır. Masaüstünüzde veya bir web sitesinde gördüğünüz renkler, bunlara referans vermek için kullanabileceğiniz belirli bir numaraya sahiptir. Tabii ki, kimse FFFFFF veya siyah olan 000000 dışında bir renk için renk kodunu hatırlayamaz. Bir görüntüdeki rengi seviyorsanız ve bunu vurgu rengi olarak kullanmak isterseniz veya grafikler için kullanın. Microsoft Word'de oluşturuyorsanız, bunun için tam kodu bulmanız gerekir. Bir görüntüden bir renk seçmenize izin veren birçok ücretsiz uygulama var ancak Windows 10, renk seçebilen kutudan biriyle geliyor.

Boya bir renk seçici aracı vardır. Uygulamayı çok fazla kullanamazsınız, ancak yine de çok yetenekli olanıdır ve sisteminizde zaten yüklü durumdadır, bu da bunu bir çimdik için mükemmel bir çözüm haline getirmektedir.

Bir Görüntüden Bir Renk Seç

Resmi Paint'te açın. Şeritteki Ana Sayfa sekmesindeki küçük göz damlası aracına bakın. Silgi aracının yanında. Onu seçin ve için rengi seçmek istediğiniz resmin bölümünü tıklayın. Renk 1 renk örneği için renk seçilecektir.

Renk seçildikten sonra, kodunu bulmanız gerekir. Paint ile Düzenle 3D düğmesinin yanındaki Renkleri Düzenle düğmesine tıklayın. Bu, Renkleri Renklendir penceresini, önceden seçilmiş olan Renk 1'deki renkle açacaktır.

Bu pencerede rengi yanlışlıkla değiştirmediğinize dikkat edin. Kırmızı, Yeşil ve Mavi alanlardaki değerleri not alın. Bu üç değer, rengin RGB değerini verir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

HEX Kodundan Bir Rengi Önizleme

, Windows

Windows 10'da Herhangi Bir Arka Plan İçin Bir Renk Teması Oluşturun

Renk kodları HEX değerlerinde veya RGB değerlerinde. Birini diğerine dönüştürebilirsiniz. Rengi farklı bir uygulamaya girmeyi düşünüyorsanız, HEX değerlerinin mi, RGB değerlerinin mi olduğunu kontrol edin.

Kodları RGB'den HEX'e dönüştürmek için Google'ı kullanabilirsiniz. Google aramasında RGB'ye HEX'e girmeniz yeterlidir ve Google arama sonuçları sayfasında küçük bir uygulama açılır. RGB değerlerini Paint uygulamasından gelenlerle eşleşecek şekilde düzenleyin ve HEX değeri gerçek zamanlı olarak güncellenecektir.

Daha sonra HEX değerini kopyalayıp bir uygulamaya yapıştırabilir veya birisiyle paylaşabilirsiniz. RGB ve HEX değerleri arasında dönüşebilen pek çok uygulama vardır ve hiçbir uygulama, dönüşüm gerçekleştirirken diğerinden daha iyi değildir.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da Sabitlenmiş Görev Çubuğu Öğelerini Yeniden Adlandırma başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.