Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/forge/windowsyardim.com/wp-content/themes/napoli/functions.php on line 73
Windows 10'da bir görüntüden metin kopyalama | Windows Yardım

Windows 10'da bir görüntüden metin kopyalama

OCR normalde tarama uygulamalarında bulduğunuz bir özelliktir. Nadiren, bunu taranan görüntülerde kullanılması amaçlanmayan bağımsız bir özellik olarak görüyorsunuz. Herkesin taranmış resimlerden metin seçmesi gerekmez. Bazen bir görüntüden veya ekranınızdaki başka bir öğeden metin seçmeniz gerekir. Ekrandaki Kolay OCR , ekranınızdaki herhangi bir şeyi seçmenize ve bu metinleri ayıklamanıza olanak sağlayan bir araçtır. Metin panoya kopyalanabilir ve istediğiniz yere yapıştırın.

Kolay Ekran OCR ücretsiz değildir. Ücretsiz olarak üç gün deneyebilirsiniz. Ne yazık ki, bu uygulama bir defalık satın alma seçeneğine sahip değil. Aylık, yarım yıllık ve yıllık olarak abone olmanıza izin veren bir abonelik modeli vardır.

Resimdeki metin

Easy Onscreen OCR'ı indirin, yükleyin ve çalıştırın. Sistem tepsisinde çalışır. Simgesine tıklayın ve içerik menüsünden Yakala'yı seçin. İmlecin rengi değiştiğinde, farenizi tıklatarak ekrandan metin kopyalamak istediğiniz şeyin üzerine sürükleyebilirsiniz.

Bir sınama için, Windows 10'daki Disk Yönetimi aracı üzerinden sürükledim.

Uygulamanın küçük açılır penceresindeki OCR düğmesini tıkladığınızda görüntü metni için tarar. Taramayı bitirdiğinde, kopyaladığı metni görebileceğiniz Metin sekmesine geçiş yapacaktır.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da iletişim ve hata iletilerinden metin kopyalama

Seçili Metni Panoya Otomatik Olarak Kopyala [Firefox]

Metne hiçbir biçimlendirme uygulanmaz, bu nedenle bir görüntüden metin kopyalarsanız ve bir tabloda veya metin bulutunda düzenlenmişse, algılanan metin bunu yansıtmaz. Boşlukların ve satır sonlarının kaçırılmadığından emin olur ve ekranınızdaki öğeler için çalıştığından, çok az hata olasılığı vardır.

Bu uygulama aynı zamanda el yazısı öğeleri ile gerçekten iyi çalışıyor. El yazısı metninizin bir resmi varsa, olasılıklar, uygulama metni tarayabilir ve kopyalamanıza izin verir. Uygulamayı açın ve Görüntü sekmesine gidin. Metin taramak istediğiniz görüntüyü sürükleyip bırakın; uygulama onu tarar.

Uygulama son derece iyi çalışıyor ve ücretsiz olsa da, çalışmanız resimlerden çok fazla metin seçmenizi gerektiriyorsa, fiyatı biraz daha fazla olabilir. Hem Windows hem de Mac için kullanılabilir ve özelleştirilebilir kısayol tuşlarını, PDF'ye dışa aktarma dahil olmak üzere çoklu görüntü biçimlerini destekler.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da PowerShell'de 'Modül depoları bulunamıyor' hatası nasıl düzeltilir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.