Windows 10'da bir görüntüyü gri tonlamaya dönüştürme

Renkli mürekkebi yazıcıya kaydetmenin iyi bir yolu, olabildiğince gri tonlamalı görüntüleri basmaktır. Örneğin pasta pasta yazdırıyorsanız, bazı durumlarda renkli baskıdan kaçınamazsınız, ancak görüntülerin çoğu siyah beyaz olarak da iyi çalışır. Siyah beyaz veya daha yaygın olarak adlandırılan gri tonlama, yazdırmak için yalnızca siyah mürekkep gerektirir. Kaliteden ödün vermeden görüntüyü gri tonlamaya dönüştürebilirsiniz.

İletişim Kutusunu Yazdır

Resmi yazdırmanız gerektiğini ve resmin bir belgenin parçası olmadığını varsayarak, yazıcınızın yazdırma seçeneklerinin gri tonlamalı yazdırmanıza izin verip vermediğini kontrol edebilirsiniz. PDF Yazdır Microsoft uygulaması ne yazık ki bu seçeneğe sahip değildir.

Siyah beyaz yazdırmak için Microsoft Edge'i kullanabilirsiniz.

Paint.net

Yazıcınızın yazdırma seçenekleri iletişim kutusu renkli bir görüntüyü gri tonlamalı yazdırmanıza izin vermiyorsa veya yazıcı dönüştürürken görüntü kalitesi çok fazla bozulursa, görüntüyü önce gri tonlamaya dönüştürebilir ve ardından yazdırabilirsiniz.

Bir görüntüyü gri tonlamaya dönüştürmek için en iyi uygulamalardan biri Paint.net'tir. Ücretsiz ve kullanımı kolaydır. Paint.net'i indirip yükleyin. Paint'te gri tonlamaya dönüştürmek istediğiniz görüntüyü açın. Geçerli katmandaki her şeyi seçmek için Ctrl + A keybaord kısayolunu kullanın.

Katman seçildikten sonra, Ayarlamalar> Siyah Beyaz'a gidin.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da Dosyaları PDF'ye Dönüştürme

, Windows

Windows 10'da Bir Görüntüden Bir Renk Nasıl Seçilir

Yeni resmi farklı bir dosya adı ile kaydedin veya orijinal resmin üzerine yazmasına izin verin. Seçim senin. Ortaya çıkan görüntü, kalite açısından oldukça iyidir.

Microsoft Office Paketi

Görüntüleri bir Word belgesine, bir PowerPoint sunumuna veya bir Excel elektronik tablosuna ekliyorsanız ve hepsini ayrı ayrı Paint.net ile gri tonlamaya dönüştürmek için zamanınız yoksa, uygulamaların yerleşik resim düzenleme seçeneklerini kullanabilirsiniz. görüntüleri gri tonlamaya dönüştürmek için.

Bir görüntüyü Microsoft Office paketi uygulamalarından herhangi birinde gri tonlamaya dönüştürmek için sağ tıklayın ve içerik menüsünden Resim Biçimlendir'i seçin. Bu, sağ tarafta bir resim düzenleme paneli açacaktır. Resim sekmesine gidin (en sonuncusu). Resim Rengi seçeneklerini genişletin ve Renk Doygunluğu için Hazır Ayarlar öğesinin yanındaki küçük açılır menüyü tıklatın.

Resminizin siyah beyaz önizlemesini seçerseniz, gri tonlamalı bir resme dönüştürülür.

İşleri daha hızlı hale getirmek için, tüm resimlerinizi önce belgeye, sunuya veya elektronik tabloya eklemelisiniz. Doygunluğu bir görüntüye uygulayın, sonrakini seçin ve seçilen görüntüye uygulamak için Yeniden Yap işlevini kullanın.

Bir görüntüyü gri tonlamaya dönüştürebilen çevrimiçi uygulamalar var ve Paint.net'in size sunduğu görüntünün kalitesinden memnun değilseniz, onları da deneyebilirsiniz. Fotoğraflar için, tek tek renk kanallarını kontrol etmenizi sağlayan Photoshop gibi profesyonel bir araç kullanmak daha iyidir. Muhtemelen Photoshop'tan daha ucuz bir şey bulabilirsin.

Bir önceki yazımız olan Windows 10 ürün anahtarınızı Komut İsteminden nasıl alabilirsiniz başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.