Windows 10'da bir görüntüyü HEIC'den JPEG'e dönüştürme

Apple, yeni iPhone modellerinde HEIC görüntü formatını varsayılan görüntü formatı olarak ekleyerek yaygınlaştırmıştır. Bir resmin boyutunu küçültebilecek, ancak yine de olağanüstü ayrıntılarla kaydedebileceğiniz bir formattır. Apple, iPhone'unda fotoğraf çeken kullanıcıların hem yerel depolama alanını hem de iCloud depolama alanını en üst düzeye çıkarabilmesi için bu formatı tanıttı. iOS, HEIC görüntülerini JPG'ye dönüştürebilir, ancak daha önce masaüstünüze taşıdı / kopyaladıysanız ve görüntüleri HEIC'den JPEG'e dönüştürmek istiyorsanız, bunu yapabilirsiniz.

HEIC'den JPEG'e

Görüntüleri Windows 10'da HEIC'den JPEG'e dönüştürmek için, Windows için CopyTrans HEIC adlı ücretsiz bir uygulama yüklemeniz gerekir. İndirme bağlantısını, link verilen sayfanın en altında bulabilirsiniz.

Uygulamayı yüklemek oldukça basittir, ancak Windows 10'un yerel olarak HEIC dosya biçimini Photos uygulaması için bir uzantı yoluyla desteklediğini bilmelisiniz. CopyTrans HEIC for Windows'un çalışması için uygulama uzantıyı kaldıracak. Daha sonra Microsoft Mağazası'ndan yükleyebilirsiniz, ancak uygulamanın çalışmasını engelleyebilir.

Uygulama yüklendikten sonra, sisteminizde herhangi bir HEIC formatındaki görüntüye gidin. CopyTrans HEIC for Windows konuşacak bir arabirimi yok. Tamamen içerik menüsünden çalışır. Dönüştürmek istediğiniz HEIC görüntüsünü sağ tıklayın ve bağlam menüsünden bağlam menüsünden JPEG’e CopyTrans ile Dönüştür seçeneğini seçin. Görüntü dönüştürülecek ve orijinal görüntü ile aynı yere kaydedilecektir. Orijinal görüntü elbette dokunulmadan kalacaktır.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

iOS

Fotoğrafları HEIC'den JPG'ye Dönüştürme

, Windows

Windows 10'da HEIC Görüntüleri Nasıl Açar ve Görürsünüz

Herhangi bir dosya dönüştürme uygulamasında olduğu gibi, burada kalite önemlidir ve daha küçük bir dosya boyutuyla mükemmel kalitede olması gereken bir formatla daha küçük bir dosya boyutunu korumak için kaliteyi düşüren bir format arasındaki dönüşümden söz ediyoruz.

Orijinal HEIC görüntüsünü ve dönüştürülmüş JPEG görüntüsünü karşılaştırarak, bir inceleme incelemesinin söyleyebileceği kadarıyla korunmuş gibi görünüyor. Belki de daha yetenekli bir göz, detaylı bir kayıp olup olmadığını tespit edebilir. Dönüştürdüğümüz orijinal görüntü 1,25 MB boyutundaydı ve dönüştürülen JPEG görüntüsü 2,40 MB boyutunda çıktı ve orijinalin neredeyse iki katıydı. Yine de, boyuttaki artış, JPEG'in izin verdiği ölçüde kalitenin korunduğu anlamına gelir.

Birkaç HEIC görüntüsünü JPEG'e dönüştürmek istiyorsanız, hepsini seçin ve herhangi birine sağ tıklayın. Dönüştürme seçeneği içerik menüsünde de görünmeye devam edecek.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da liste görünümündeki uygulamalar nasıl değiştirilir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.