Windows 10'da Bir Mikrofon Kulaklığı Nasıl Yapılandırılır

Kulaklıklar iki temel varyasyonda gelir; bir mikrofon ile ve bir olmadan. Her ikisi de aynı fiyat aralığına düşüyorlar, bu yüzden insanlar genellikle bir mikrofonlu ve mikrofonludur. Windows 10'da, kulaklığı sadece ses jakına takarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Tüm giden sesleri dinleyebileceksiniz. Kulaklıktaki mikrofon da farklı bir durum olacak. Her zaman işe yaramıyor. Windows 10'da mikrofon kulaklığını nasıl yapılandırabilirsiniz.

Donanım

Bu gönderi, tek bir ses jakına sahip sistemlerle ilgilidir. Eski dizüstü bilgisayarlar ve PC'ler kulaklık ve mikrofon için ayrı bir jak ile birlikte geldi. Donanım ayrı olarak satıldığında bu geri kaldı. Bu gönderi, kulaklıklar için tek bir ses jakı olan ve bir arada kulaklık ve mikrofon olan sistemlerle ilgilidir. Bu, telefonunuzla birlikte verilen kulaklık ve kulaklıkları içerir.

Mikrofon Kulaklığı Yapılandır

Normalde, mikrofonun çalışmasını sağlamak için mikrofonlu mikrofon setinizi sisteminize bağlamaktan daha fazlasını yapmamalısınız, ancak çalışmıyorsa, aşağıdakileri deneyin.

Kulaklığınızı sisteminize bağlayın. Sistem tepsisindeki hoparlör simgesini sağ tıklayın ve Sesler'i seçin. Kayıt sekmesine gidin. Kulaklık mikrofonunuz ses aygıtları listesinde görünüyorsa, sağ tıklayın ve Varsayılan aygıt olarak ayarla'yı seçin. Elbette kulaklık mikrofonunuz Kayıt sekmesinde görünmeyebilir. Kulaklıklı mikrofon seti Oynatım sekmesinde görünecektir, ancak mikrofonu Kayıt sekmesinde görünmez, bu durumda bir sürücü sorununuz olur.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da kulaklıklar için ses düzeyini otomatik olarak ayarlama

, Windows

Windows 10 Nisan Güncelleme Ses Nasıl Onarılır

Sürücü sorununu çözmek için, Aygıt Yöneticisi'ni açın. Ses, video ve oyun kontrol cihazları cihazlarını genişletin. Burada, ses cihazınızı aramanız gerekiyor. Bu sizin ses kartınız olacak ve High Definition Audio Device gibi bir isme veya benzer bir şeye sahip olacak. Sağ tıklayın ve içerik menüsünden Özellikler'i seçin. Özellikler penceresinde, Sürücü sekmesine gidin. Sürücüyü Güncelle> Tarayıcı yazılımı için hesaplamam> Tıkla seçeneğini tıklatın. Bilgisayarımdaki kullanılabilir sürücüler listesinden seçmeme izin ver.

Listede, Realtek Audio sürücüsünü bulun ve seçin. Bu sürücüyü yükleyin ve yüklendikten sonra sisteminizi yeniden başlatın.

Sisteminiz yeniden başlatıldıktan sonra, kulaklığınızı veya kulaklığınızı bağlayın. Ekranda hangi kulaklık tipini bağladığınızı soran bir ekran görüyorsanız, mikrofonlu mikrofonlu kulaklık seçeneğini seçin. Bu muhtemelen sadece Dell dizüstü bilgisayarlarda olan bir şeydir, ancak diğer sistemlerde benzer bir şey elde edebilirsiniz.

Hem kulaklık hem de mikrofonun şimdi çalışması gerekiyor. Mikrofon hala çalışmıyorsa, bu yazıda açıklanan ilk adımı tekrarlayın, yani mikrofonu varsayılan giriş aygıtı olarak ayarlayın.

Windows 10, Realtek ses sürücülerini Aygıt Yöneticisi'nde listeleyemezse, bunları el ile indirip yüklemeniz gerekir.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da Sistem Başlatma Ve Sesleri Kapatma Nasıl Oynanır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.