Windows 10'da bir Resimli Şifre Nasıl Ayarlanır?

Windows 10 farklı türden şifreleri destekler; Microsoft hesabınızın şifresini, bir PIN kodunu, Windows Merhaba, Dinamik Kilit ve bağlı aygıtları ve bir Resim Şifresini kullanabilirsiniz. Bir resim şifresi tabletler için en uygun olanıdır ancak normal bir dizüstü bilgisayarda / masaüstünde iseniz, neredeyse bu kadar kolay kullanabilirsiniz. Windows 10'da resim şifresini nasıl ayarlayacağınız.

Resim Şifresini Ayarla

Ayarlar uygulamasını açın ve ayarların Hesaplar grubuna gidin. Oturum Açma Seçenekleri sekmesini seçin.

Devam etmeden önce, şifre için kullanacağınız resmi seçmek iyi bir fikirdir. Çok küçük olmamalı. Ekranınızla aynı boyutta olan herhangi bir görüntü iyi bir seçenektir. Daha küçük görüntüler uzatılabilir ancak bir görüntü çok küçükse, uzatılması kullanılamaz duruma getirebilir.

Oturum Açma Seçenekleri sekmesinde, Resim bölümüne gidin ve altındaki Ekle düğmesini tıklayın. Microsoft hesabınızın şifresini girmeniz veya yerel bir hesap kullanıyorsanız sisteminizin şifresini girmeniz gerekir. Windows 10, çalışmanız için size varsayılan bir görüntü verir, ancak kendi görüntünüzü kullanmak daha iyidir.

Kendi resminizi ayarlamak için soldaki çubukta 'Resim seç'i tıklayın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da Parola Süre Sonu Nasıl Etkinleştirilir

, Windows

Windows 10 Live Hesabı İçin Alternatif Bir Şifre Nasıl Kullanılır?

Resminizi seçin ve istediğiniz şekilde konumlandırın. Bunu yaptıktan sonra, 'Bu resmi kullan' düğmesini tıklayın.

Bir resim şifresinin üç hareketi vardır ve her seferinde aynı sırada gerçekleştirilmeleri gerekir. Hareketler, sisteminizde yürüttüğünüz hareketler değildir, yani iki, üç veya dört parmak hareketi değildir.

Bunun yerine, farenizi tıklayarak ve sürükleyerek resmin bir bölümünü çizmeniz veya bir dokunmatik cihaz kullanıyorsanız parmağınızı sürüklemeniz gerekir. Her şeyi çizebilirsin; bir çizgi, bir daire, bir kare veya herhangi bir rasgele dalgalı çizgi, ne çizdiğinizi hatırladığınız ve resmin hangi bölümüne çizdiğinize kadar. Üç hareketi çizin ve şifreyi onaylamak için tekrarlayın.

Resim şifresi kaydedilecek ve bir sonraki oturum açmanız gerektiğinde kullanabilirsiniz. Belirlediğiniz hareketleri unutursanız, bir PIN veya Microsoft / Yerel hesap şifreniz gibi giriş yapmak için her zaman farklı bir yöntem kullanabilirsiniz. .

Gizlilik ile ilgili olarak, bir Resim Şifresi en güvenli olmayabilir. Çoğu Android telefonunda ayarlayabileceğiniz örüntü şifresinin masaüstü eşdeğeridir. Birinin sizi girerken izleyerek jestlerinizi öğrenmesi mümkündür. Kilit ekranında hareketler çizdiğiniz zaman, bunu izleyen bir çizgi görünmez, bu yüzden öğrenmesi kolay değildir, ancak sisteminizin süper güvenli olması gerekiyorsa, bunun yerine bir PIN deneyin.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'dan hisse senedi uygulamaları nasıl kaldırılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.