Windows 10'da bir sistem sesini kapatma

Windows 10'da bir sistem ses kütüphanesi bulunur. Bu sesler olaya özeldir; örneğin, kaydetme iletişim kutusu açıkken bir uygulamayı kapatmaya çalışırsanız, bir zil sesi duyacaksınız. Aynı şekilde, sistem tepsisindeki ses simgesinden / kaydırıcıdan gelen sesi artırdığınızda veya azaltdığınızda, üç tonlu bir çalma duyarsınız. Bazılarını veya bu sistemlerin tümünü rahatsız edici / yararsız sesler bulursanız, onları susturabilirsiniz. Sistem sesini kapatabilir veya tek bir sistem sesini susturabilirsiniz.

Sistem sesini kapat

Tüm sistem seslerini işe yaramaz bulursanız, bunları ses karıştırıcısından susturabilirsiniz. Sistem tepsisindeki ses simgesine sağ tıklayın ve Volume Mixer'ı seçin.

Ses Düzeyi Mikseri penceresinde, Sistem Sesi kaydırıcısını sıfıra indirin ve daha fazla sistem sesi duymazsınız. Bu aynı zamanda yeni bildirimler için aldığınız sesli uyarıyı susturur.

Sessizlik sistemi sesi

Sistem tepsisindeki ses simgesine sağ tıklayın ve menüden Sesler seçeneğini seçin. Bu, Ses sekmesini önceden seçilmiş olan Ses sekmesiyle açacaktır.

Bu sekme sistemin çaldığı tüm sesleri listeler. Bir ses seçip en alttaki Sesler açılır menüsüne bakarsanız, sesin ne zaman çaldığını görürsünüz. Aynı zamanda adının verilişine ek olarak diğer olaylar için de kullanılabilir. Seçtiğiniz bir ses olduğunda, açılır pencerenin yanında bir Oynat düğmesi göreceksiniz. Sesi duymak ve çaldığını anlamak için tıklayın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da Başlangıç Sesini Nasıl Kapatabilirsiniz?

, Windows

Windows 10'da Yeni Mesaj Bildirimi Sesi Nasıl Değiştirilir

Susturmak istediğiniz sistem sesini bulduğunuzda, seçin ve alttaki Ses açılır menüsünü açın. Ses listesinden en üstteki Yok'u seçin. Uygula ve Tamam'a tıklayın.

Sesler açılır penceresini açtığınızda, ses kütüphanesinin ne kadar kapsamlı olduğunu ve bu seslerin yalnızca bir etkinlik için kullanılmadığını göreceksiniz. Tek bir ses, birden fazla olay için kullanılabilir ve kullanılır. Bir sesi susturduğunuzda, temel olarak sesin çalmasını engellersiniz. Yalnızca çalıştırılmak üzere yapılandırıldığı olay için kapanmıyor.

Bu, bir sistem sesini susturmaya karar verirseniz, hangi olayları etkileyebileceğini ve dikkatli olabileceğini bilmeniz gerektiği anlamına gelir. Belirli bir ses sizi rahatsız ediyorsa, başka bir şeyle değiştirebilirsiniz. Listeden başka bir ses seçebilirsiniz ve başlangıçta yapılandırılmış olanın yerini alacaktır.

Bir önceki yazımız olan Çevrimiçi Windows 10 Yapışkan Notlar'a nasıl erişilir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.