Windows 10'da bir USB aygıtı nasıl kaldırılır

Sisteminize USB bağlantı noktalarından biriyle yeni bir aygıt bağladığınızda, Windows 10 bunun için sürücüleri yükler. USB bağlantı noktası üzerinden bağlanan çoğu cihaz tak ve çalıştır gibi görünmektedir, ancak harici bir sürücü veya telefon olsun, aygıt için hala küçük bir sürücü yüklenmiştir. Bu aygıtlar çalışmaya başladığında, genellikle yalnızca aygıtları çıkarıp ayırır ve yeniden bağlarsınız. Bu, bazı problemleri çözebilirken, diğerleri bir USB cihazını kaldırmanızı ve Windows 10'un tekrar kurmak için yüklemesini gerektirebilir.

Bir USB cihazını kaldırın

Windows 10'da bir USB aygıtını kaldırmak oldukça basittir. Daha da kolaylaştırmak için, USB cihazınızı sisteminize bağlayarak başlamalısınız. Bağlandıktan sonra, Aygıt Yöneticisi'ni açın ve cihazınızı bulun.

Aygıtınızı bir USB bağlantı noktası üzerinden bağlamanız, Evrensel Seri Veri Yolu Denetleyicileri altında görüneceği anlamına gelmez. Bu yüzden cihazı bağlamanızı tavsiye ettik. Bulunmasını kolaylaştırır. Cihaz bir fare veya klavye ise, o belirli cihaz grubuna bakmak istersiniz. Cihazı bulduğundan şüpheleniyorsanız, cihazı kaldırın ve Aygıt Yöneticisi'nde gri renkte görünüp görünmediğine bakın. Varsa, cihazı buldun.

Bazı durumlarda, çıkardığınızda cihaz gri görünmeyebilir. Sadece tamamen kaybolabilir. Bu durumda, kaldırmak için tekrar bağlamanız gerekir.

İşin en zor yanı, cihazı tanımlamak ve bunu yaptık. Cihazı kaldırmak için, sağ tıklayın ve içerik menüsünden Cihazı Kaldır'ı seçin. Algılanan donanımdaki bir değişiklik için bir sistem sesli uyarısı duyarsınız. Sürücü kaldırıldıktan sonra, cihaz Aygıt Yöneticisinden kaybolur.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Pencere 10 1809 Güncellemesinden Sonra Ses Çıkışı Yok Aygıtı Nasıl Onarılır

, Windows

Bu iPhone İçin Gerekli Sürücüyü Windows 10'da Yüklemeyin Nasıl Yapılır

Aygıtı ve sürücüyü tekrar yüklemek için, aygıtı bağlayın; Windows 10 aygıtı algılar ve sürücüyü yeniden yükler.

Sürücü sorun çıkaransa, cihazınız için farklı bir sürücüyü el ile kurabilirsiniz. Cihazınız için doğru sürücüyü bulmak size kalmıştır. Bazı durumlarda, yalnızca Windows 10'un yüklediği genel sürücüler yerine özel sürücülere ihtiyacınız olabilir ve diğer durumlarda cihazın sisteminizde çalışması için çok özel bir sürücü sürümüne ihtiyacınız olabilir. İkinci durumsa, sürücüleri biraz denemeniz gerekebilir. Aygıt size çok sıkıntı veriyorsa, her yeni bir sürücü yüklediğinizde sisteminizi yeniden başlatmayı deneyin.

Windows 10 ne yaparsanız yapın bir USB cihazı algılamıyorsa, devre dışı olup olmadıklarını kontrol edin.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da Alt + Tab'de klasik simgeler nasıl elde edilir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.