Windows 10'da bir VCF dosyası nasıl düzenlenir

E-posta uygulamaları ve servisleri ile mesajlaşma uygulamaları sık sık mesajlaştığınız kişilerin bir listesini tutabilir. Çoğu uygulama ve hizmet, bu kişileri, örneğin kişilerinizi dışa aktarmanıza izin verir ve aynı şekilde diğer uygulamalardan ve hizmetlerden de içe aktarılabilir. Bir sürü e-posta ve mesajlaşma uygulaması var ve hepsi birbiriyle bağlantı kurmuyor. Kişilerin VCF dosyaları olarak dışa aktarılması ve içe aktarılmasının nedeni budur. E-posta ve mesajlaşma uygulamaları VCF dosyalarını düzenleyebilir ancak bir e-posta veya mesajlaşma uygulaması olmadan bir VCF dosyasını düzenlemek istiyorsanız, bunu bazı sınırlamalarla yapabilirsiniz.

VCF dosyasını düzenle

Bir VCF dosyasını düzenlemek için neredeyse tüm metin düzenleyicileri kullanabilirsiniz. Dosyayı Windows 10'da açmak için sağ tıklayın ve Birlikte Aç seçeneğini seçin. Uygulamalar listesinden Not Defteri'ni seçin veya VCF dosyasını düzenlemek için daha temiz bir arayüz tercih ederseniz, bunun yerine Notepad ++ uygulamasını kullanabilirsiniz.

VCF dosyasının içeriği, kişinin oluşturulduğu uygulama veya hizmete veya cihaza bağlı olarak farklılık gösterir. Örneğin, iCloud'dan dışa aktarılan bir kişi için VCF dosyasının içeriği aşağıdaki ekran görüntüsünde görülebilir. Kişi başlangıçta bir iPhone'da oluşturuldu, bu yüzden Apple Inc./iOS 11.1 // EN dosyasını bu dosyada görüyorsunuz.

Not: Bazı bilgiler gizlilik amacıyla düzenlenmiştir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

iOS

İOS'ta Otomatik Doldurma'da Kişisel Bilgiler Nasıl Düzenlenir

, Windows

Windows 10'da Birden Çok Metin Dosyasında Bir Word Nasıl Değiştirilir

Telefon numarasını, adını veya e-postasını değiştirmeniz gerekirse, dosyadaki bu alanları kolayca bulabilirsiniz. Örneğin, düzenleme yapamayacağınız bazı bilgiler var; yukarıdaki dosya içeriğinde, bir kişi için özel bir uyarı için ayarlanmış olan 'X-Activity-Alert' adlı bir alan olduğunu görebilirsiniz. iPhone. Bu alan düzenlenemez ve Gmail'den dışa aktarılan bir kişi için VCF dosyasında bulunmaz.

Dosyayı düzenledikten sonra, değişikliği Ctrl + S klavye kısayoluyla kaydedebilirsiniz. Bu sadece metin tabanlı bilgiler, örneğin isimler ve telefon numaraları vb. İçin çalışır. VCF dosyaları ayrıca görüntüler, yani profil resimleri içerir ve bu herhangi bir metin düzenleyicide düzenleyebileceğiniz bir şey değildir. Esas olarak düzenlemek istediğiniz şey bir kişi için kaydedilen görüntü ise, Outlook gibi bir e-posta uygulamasından veya söz konusu alanı düzenlemek için bir arayüzü olan Gmail Contacts gibi bir hizmetten geçmeniz gerekir. Hem mobil hem de masaüstü uygulamaları / hizmetleri yapacak ancak VCF dosyasıyla ilgilendiğiniz için, masaüstünüze aktarmak en kolay yoldur.

Bir VCF dosyasını düzenliyorsanız, bilgilerin nasıl senkronize edildiğine dikkat etmelisiniz. Çoğu servis ve uygulama, kişileri çevrimiçi bir yerde senkronize eder, böylece düzenlemelerin üzerine yazılabilir.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'daki Kişiler uygulamasından hesap silme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.