Windows 10'da bir video arka planı nasıl kaldırılır

Web kameranızdan akış veya kayıt yaparken boş bir arka plan istiyorsanız, yeşil bir ekrana ihtiyacınız vardır. Yeşil ekran, web kamerası yazılımının orijinalin yerine istediğiniz herhangi bir arka planı doğru şekilde yerleştirmesini sağlar. Yeşil bir ekran ayarlamak ucuzdur ancak herkesin buna uygun bir yeri yoktur. Bir video arka planını kaldırmanız gerekirse ancak yeşil bir ekran ayarlayamazsanız, kullanabileceğiniz bazı yazılım seçenekleriniz vardır.

Şimdi size şunu söylemeliyiz, yazılım ne kadar iyi olursa olsun yeşil ekranlı sonuçların her zaman daha iyi olacağını. Ek olarak, web kameranızın kalitesi de temel bir sonuçtan size gösterilmiş olmasına rağmen ve kullanılan kamera için makul olmalarına rağmen önemli olacaktır.

Kayıt ortamı

Yaptığımız sonuçları almak için, arka planı aydınlatan ışıkları kısmanızı veya kapatmanızı öneririz. Oda genellikle karanlıksa iyi bir fikirdir. Tabi yüzünü aydınlatmak için masaüstünde bir ışığa ihtiyacın olacak.

Küçük bir masa lambası kullanabilirsiniz ya da çok sıkı bir bütçeniz varsa, ekranınıza beyaz bir arka plan koyabilirsiniz. Canlı oyun oynamayı planlıyorsanız bu işe yaramaz çünkü oyun tüm ekranınızı kaplar.

Daha parlak bir renk giydiğinizde koyu arka plandan ayırt etmeyi kolaylaştırmak için yardımcı olur. Koyu gri giydim ve hala iyi çalıştı, ancak iyi sonuçlar elde etmek istiyorsanız koyu arka planla karışmayacak bir renk giymeyi deneyin. Yeşil giyme.

Video arka planını kaldır

Canlı bir video arka planını kaldırabilen iki uygulamayı test ettik. Bu uygulamaların hiçbiri ücretsiz değil, ancak her ikisinde de videoya filigran ekleyen ücretsiz bir sürümü var. Test ettiğimiz iki uygulama;

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

MS Office

MS Office 2016'da Başlık Çubuğu Arka Planı Nasıl Özelleştirilir ve Kaldırılır

, Windows

VLC Player ile bir videodan ses nasıl çıkarılır

Chromacam ve XSplit VCam.

Chromacam

Chromacam ücretsizdir ve eklediği filigran çok da kötü değildir. Canlı yayın yapmıyorsanız, büyük olasılıkla çoğunu post prodüksiyonda kesebilirsiniz. Ücretli sürüm oldukça ucuz olan 20 $ maliyeti.

XSplit VCam

XSplit VCam'ın ücretsiz sürümü, yüzünüzü engelleyecek filigranlar ekler; böylece ücretsiz sürümün kullanımı zorlaşır. Ücretli sürüm 50 $ maliyeti.

Sahip olduğunuz web kamerasıyla her iki uygulamanın ücretsiz sürümünü denemenizi öneririz. Web kameranızın kalitesi ve kayıt ortamı sonuçları etkileyecektir. Bu ders için, çoğu kullanıcı için standart olan Open Broadcast Studio ile her iki uygulamada da canlı olarak nasıl kayıt yapabileceğinizi göstereceğiz.

OBS üzerinden akış

Kameranızdan kayıt yapmak için OBS'yi nasıl yapılandıracağınızı bilmiyorsanız, size yardımcı oluruz. Önerdiğimiz iki uygulamayı veya ikisini birden yükleyin. Hangisini denemek istediğiniz size kalmış. Her ikisi için de adımlar aynı. Aradaki fark gerçekten uygulamayı yüklemektir.

OBS'yi yükleyin ve başlatın. Aşağıdaki ekranı göreceksiniz. Kaynakların altındaki artı düğmesini aşağıda belirtildiği gibi tıklayın.

Açılan menüde Video capture device seçeneğini tıklayın. Kaynağa bir isim verin, ancak gördüğünüz ilk ekranda başka hiçbir şeyi değiştirmeyin. Aşağıdaki ekranı gördüğünüzde, Cihaz açılır menüsünü açın. Kullanmak istediğiniz uygulamanın adını seçin; örneğin, Chromacam veya XSplit VCam'i seçin.

XSplit için uygulama ilk kurulumunu yaptıktan sonra aşağıdaki pencereyi göreceksiniz. Filtre açılır menüsünden Arka Planı Kaldır'ı seçin.

Chromacam için arka plan zaten kaldırılmış olarak ayarlanmış, böylece ayarlamak için hiçbir şey yapmanız gerekmeyecek.

Bundan sonra, uygulamanın yüklenmesini bekleyin. Chromacam sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz. Yüz bulanıklığını kendim uyguladım. Bu uygulama değil.

Ve XSplit VCam için, video akışının arka planı kaldırdıktan sonra nasıl göründüğü işte.

Her iki uygulama da az çok aynı çalışır ancak bazı durumlarda Chromacam'ı daha iyi bulduk. Kullandığımız web kamerasına gelince, 1280 x 720 çözünürlüğe sahip ve 30fps kaydedemiyor.

Bir önceki yazımız olan Pano görüntüsünü Windows 10'da dosyaya kaydetme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.