Windows 10'da bir video için küçük resim nasıl ayarlanır?

Dosya Gezgini, tanımadığı bir dosya olmadığı sürece tüm dosyalar için küçük resimleri gösterir. Videoların neredeyse her zaman bir küçük resmi vardır ve belirli bir küçük resim belirlenmemişse, Windows 10 ilk kareyi küçük resim olarak kullanır. Bu, videonun ne olduğunu belirlemenize yardımcı olabilir veya olmayabilir. Bir video için farklı bir küçük resim görüntüsü ayarlayabilir ve küçük resmi daha kullanışlı hale getirebilirsiniz. İşte nasıl.

Video için küçük resim

Bunu birçok uygulama ile yapabilirsiniz, ancak Tag Editor adlı basit bir komut satırı yardımcı programına giriyoruz. Github'dan indirebileceğiniz ücretsiz ve açık kaynaklı bir yardımcı programdır. Dosyayı indirin ve çıkarın. EXE bin klasörünün içinde bulacaksınız.

İşleri basitleştirmek için, küçük resim görüntüsünü ayarlamak istediğiniz videoyu ve küçük resmi aynı klasöre kopyalamalısınız, yani içinde tageditor.exe dosyası. Kapak resmi için videodan bir kare çıkarabilir ve küçük resim olarak kullanabilir ya da özel bir görüntü oluşturabilirsiniz. Sana kalmış.

Bu bir komut satırı aracı olduğundan, Komut İstemi aracılığıyla kullanmanız gerekir. Komut İstemi'ni açabilir ve çıkarılan uygulama klasörüne, özellikle de bin klasörüne gitmek için cd komutunu kullanabilirsiniz. Alternatif olarak, Dosya Gezgini'ndeki konum çubuğuna cmd yazarak bin klasörü içindeki Komut İstemi'ni açabilirsiniz.

Kapak resminin ve videonun adını ve uzantısını değiştirdikten sonra, kendi kapak resminizin ve videolarınızın adını ne olursa olsun, aşağıdaki komutu çalıştırın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da Dosya Gezgini'nde SVG Küçük Resim Önizlemesi Nasıl Etkinleştirilir

, Windows

Windows 10'da FFMPEG ile bir videoya bölümler nasıl eklenir

tageditor -s cover=my-cover.jpg –max-padding 125000 -f My_video.mp4

Açık olmak gerekirse, 'my-cover.jpg' ve 'My_video.mp4' değiştireceksiniz

Enter düğmesine dokunun, yeni küçük resim saniyeler içinde ayarlanacaktır.

Dosyayı bir kez daha Dosya Gezgini'nde görüntülediğinizde, dosya için ayarladığınız yeni minik resmi görüntüler.

Küçük resim ayarlamak istediğiniz çok sayıda videonuz varsa ve tümünü kapaklarıyla birlikte uygulamanın klasörüne taşımak uygun değilse, yapabileceğiniz şey, uygulamayı PATH'inize eklemek olabilir. her yerden arayabilir.

Küçük resim sadece sizin için ayarlanmamış. Adından da anlaşılacağı gibi, bu uygulama, etiketleri veya dosyanın meta verilerini düzenliyor ve meta verileri dosyayla birlikte kopyalanıyor, böylece dosyayı yüklerseniz veya herhangi birine gönderirseniz, aynı küçük resmi alırlar.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da Başlat Menüsündeki bir Chrome uygulaması döşemesi simgesini nasıl değiştirilir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.