Windows 10'da Bir Yazıcı Nasıl Kaldırılır

Yazıcılar, çalışmak için en zor donanım türlerinden bazılarıdır. Sürücülere onlar için yükleme yapmak inanılmaz derecede zor olabilir ve kağıt sıkışması olursa, nasıl düzeltileceğini öğrenmek için öğleden sonraya ihtiyacınız olabilir. Tüm bu yıllarda, yazıcı teknolojisi pek gelişmedi. 3D yazıcılarımız olabilir, ancak tamamen farklı bir yazıcı sınıfı. Bazen, bir sorunu gidermek için, yazıcıyı kaldırıp yeniden takmak kadar sert bir şey yapmanız gerekir. Windows 10'da bir yazıcıyı nasıl kaldırabilirsiniz.

Bir Yazıcıyı Kaldır – Ayarlar Uygulaması

Ayarlar uygulamasını açın ve Cihazlar grubu ayarlarına gidin. Yazıcılar ve Tarayıcılar sekmesini seçin. Bu sekmede, sisteminizde yapılandırılmış tüm tarayıcı ve yazıcıların bir listesini göreceksiniz. Bu, hem bağlı cihazları hem de çevrimdışı cihazları içerecektir. Yazıcıyı kaldırmak için sisteminize bağlı yazıcıya sahip olmanız gerekmez, ancak yapabiliyorsanız bunu yapmak iyi bir fikir olabilir.

Listeden kaldırmak istediğiniz yazıcıyı seçin ve Aygıtı Kaldır düğmesine tıklayın.

Bir Yazıcıyı Kaldır – Kontrol Paneli

Yukarıdaki yöntem bir yazıcıyı tamamen kaldırmayabilir. Bazı sürücüler hala sisteminizde kalabilir. Bu nedenle, Windows 10'da bir yazıcıyı kaldırmak için Denetim Masası'nı kullanmak daha iyi bir fikir olabilir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da Yazıcı Nasıl Yeniden Adlandırılır

, Windows

En Son Kullanılan Yazıcıyı Otomatik Olarak Yapın Windows 10'daki Varsayılan Bir

Denetim Masası'nı açın ve Donanım ve Ses'e gidin ve Aygıtlar ve yazıcılar'ı seçin. Yazıcıları genişletin ve kaldırmak istediğiniz yazıcıyı sağ tıklatın. İçerik menüsünden Cihazı Kaldır'ı seçin.

Aygıt kaldırıldıktan sonra ana Kontrol Paneli ekranına dönmek ve Programlar> Bir programı kaldır'a gitmek iyi bir fikirdir.

Yüklü programlar listesinde, yazıcınızı yönetmek için yüklemiş olabileceğiniz yazılımları arayın. Bu, yalnızca özel yazıcı yazılımını kaldırıyorsanız geçerlidir. Windows 10'un yüklediği genel yazıcılar için geçerli olmaz.

Yazıcıyı bir sorunu gidermek için yüklediyseniz, sisteminizi yeniden başlatmanız iyi bir fikirdir. Bu, yazılım sorunlarını çözerken, yazıcınızla ilgili sorunları gidermek için donanım düzeyine müdahale etmeniz gerekebilir. Birkaç dakika için kapatmanız yardımcı olabilir. Aynı şekilde, yazıcıdaki güç düğmesine basmak ve basılı tutmak, hafızasında hala kalmış olabilecek her şeyi temizlemeye yardımcı olacaktır.

Yazıcı teknolojisi hala çok arkaik. Sadece baskı hızını artırmayı başardık, yani bir inkjet yazıcı bir nokta vuruşlu yazıcıdan daha hızlı ve bir lazer yazıcı bir mürekkep püskürtmeli yazıcıdan daha hızlıdır, ancak yazıcılarla ilgili sorunlar yazdırma işlerinin bilgisayarınızdan yazıcınıza nasıl iletildiğiyle ortaya çıkar. . Bu taleplerin gönderilme ve ele alınma şekli pek değişmedi.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da "Önceki Sürüme Geri Dön" Zaman Sınırını Değiştirme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.