Windows 10'da Birden Çok Monitör Üzerinde Yağmuru Kaplamalarını Görüntüleme

Kullanıcılar, görüntüledikleri bilgilere, bilgilerin nasıl görüntülendiğine ve masaüstünüzün ne kadar iyi göründüğüne bağlı olarak Rainmeter arayüzlerini seçer. Yağmur ölçer kaplamaları, birden çok monitör için tam olarak oluşturulmamıştır. İstediğiniz herhangi bir monitöre bir cilt yerleştirebilirsiniz, ancak yağmur ölçer kaplamalarını birden çok monitörde görüntülemek istiyorsanız, etrafta biraz çalışma yapmanız gerekir. Klasörün bir kopyasını yapmaktan daha karmaşık bir şey değil.

Birden Çok Monitörde Yağmur Ölçer Skins

İlk önce, birden fazla monitörde kullanmak istediğiniz Yağmur ölçer kaplamalarını seçin. Kullanımda farklı farklı kaplamalar varsa, tüm monitörlerinizde kullanmak istediğinizlerin isimlerini bulun.

Dosya Gezgini'nde, aşağıdaki konuma gidin.

C:UsersYourUserNameDocumentsRainmeterSkins

Burada, birden fazla masaüstünde kullanmak istediğiniz tüm cilt klasörlerinin bir kopyasını oluşturun. İsterseniz, bunun farklı bir derinin bir kopyası olduğunu belirten başka bir şeye yeniden adlandırabilirsiniz. Sisteminizin UI'sinde fark yaratmaz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10 için 10 Great Rainmeter Skins

, Windows

Minecraft Windows 10 UWP üzerinde Kaplamalar ve Doku Paketleri Nasıl Kurulur

Bırak ve Rainmeter'ı yeniden başlat.

Rainmeter'ı yeniden başlattıktan sonra, sağ tıklayın ve Skins'e gidin. Yüklediğiniz tüm kaplamalara ek olarak, oluşturduğunuz kopyanın da olduğunu göreceksiniz. Cildi etkinleştirin ve temelde iki örneğini çalıştıracaksınız.

Cildin farklı elemanlarını çoklu monitörlere yerleştirebilirsiniz.

Bu işi kullandığınız herhangi bir sayıda monitör için kolayca çoğaltabilirsiniz. Tek sınırlama, bir sisteme bağlayabileceğiniz monitör sayısıdır ancak derilerin kendileri tekrar tekrar kopyalanabilir.

Aynı cildin farklı varyasyonlarına ihtiyacınız varsa, her ne sebeple olursa olsun, bunları elde etmek için aynı numarayı kullanabilirsiniz. Tabii ki, cildin sizin için varyasyonlara sahip olması gerekir. Bu hile sadece cildi olduğu gibi kopyalar. Göründüğü kadarıyla hiçbir şeyi değiştirmeyecek.

El ile bir kaplama değiştirdiyseniz ve daha sonra klasörünü kopyaladıysanız, INI dosyası aynı olduğundan değişiklikler kopyalanacaktır. Bir kopyasını oluşturduktan sonra bir INI dosyasında değişiklikler yaptıysanız, değişiklikler taşınmayacak ve kopyalanan cildin INI dosyasında bunları tekrar yapmanız gerekecektir.

Elbette tüm bunlardan bir performans vergisi olacak. Sisteminizde birden çok dış görünüm çalıştırmak için gereken kaynaklar yoksa, performansı sürecektir. Yaptığınız bir cildin her kopyası, sisteminizde başka bir kaplama yapmaya benzer.

Bir önceki yazımız olan Windows 10 On Kayıttan Bir Ürün Anahtarı Nasıl Silinir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.