Windows 10'da Bluetooth aygıtları için pil yüzdesini görüntüleme

Windows 10 yakın zamanda Bluetooth aygıtlarının pil yüzdesini kontrol etmek için bir panel ekledi. Bu panel arzulanan çok şey bırakıyor. Çoğu cihaz için pil yüzdesini almamanız için istisnai şekilde sınırlandırılmıştır. Yüzey kalemi veya bir çift Beats kulaklığı gibi istisnai olarak yaygın olan aygıtlar kesim yapacaktır ancak çok az şey yapacaktır. Tek bir boyuta tüm çözümlere uyan Bluetooth Pil Monitörü kullanmanızı öneririz. Hiçbir şekilde ücretsiz bir uygulama değildir, ancak tek bir lisans için 5,99 $ olarak mütevazı fiyatlandırılır ve işi yapar. Ek lisansları daha düşük bir fiyata alabilirsiniz.

Bluetooth cihazları için pil yüzdesi

Bluetooth Battery Monitor cihazlarınız için pil yüzdesini doğru bir şekilde rapor edip etmediğini kontrol etmek için yükleyebileceğiniz bir deneme sürümüne sahiptir. Uygulamayı indirin, yükleyin ve çalıştırın. Bluetooth'u taktıktan sonra bir kez açıp kapatmanız gerekir.

Bluetooth cihazınızı bağlayın ve pil yüzdesini görüntülemek için uygulamanın sistem tepsisindeki simgesini tıklayın. Bir cihazın pil yüzdesini görmüyorsanız, cihazın bağlantısını kesin ve tekrar bağlayın.

Bluetooth cihazlar için doğru batarya yüzdesini bildirmenin yanı sıra, Bluetooth Batarya Monitörü bir batarya için bataryanın seviyesi düşük olduğunda sizi uyarabilir ve şarjı hatırlatır. Varsayılan olarak, bataryanız% 25 olduğunda sizi uyarır, ancak uygulamanın ayarlarına gidip istediğiniz değeri olarak değiştirebilirsiniz. Bu uygulama aynı zamanda görsel olarak oldukça hoş bir karanlık modda.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

Android

Android Telefonunuza Bağlı Bluetooth Aygıtları İçin Pil Seviyelerini Görüntüleme

, Windows

Windows'ta Xbox One Denetleyicileri İçin Pil Yüzdesini Görüntüleme

Bluetooth Batarya Monitörü yeni bir uygulama değil. Uzun zamandır etrafta ve eşsiz. Buna benzeyen başka bir uygulama yok. Kişisel olarak bir süre gözüm üzerinde kaldı, ancak cihazlarım için pil yüzdeleri bildirmiyordu. Açıkçası, uygulama daha fazla cihazı destekleyecek şekilde güncellendi ve şimdi sahip olduğum her Bluetooth cihazıyla kusursuz çalışıyor.

Uygulamanın çalışmadığını tespit ederseniz, geliştiriciye bir rapor gönderebilir ve onlara uygulamanın hangi cihaz için çalışmadığını söyleyebilirsiniz. Uygulamanın aktif gelişme içinde yani destek sonunda cihazla herhangi bir teknik sınırlamaları yasaklayan eklenecektir. Cihazlarınız için işe yarayıp yaramadığını görmek için deneme sürümüyle başlamayı unutmayın.

Microsoft'un hızlandırması gerekiyor. Bu, sürekli olarak Windows 10'un (ve Windows 7 & 8) kutudan çıkarması gereken bir şeyi yapan bir üçüncü taraf uygulamasıdır. Bluetooth cihazları için mevcut batarya yüzdesi desteği, en az söyleyebilecek kadar zayıf.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da USB sürücüleri nasıl devre dışı bırakılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.