Windows 10'da Bluetooth aygıtları nasıl yeniden adlandırılır

Windows 10'da bir Bluetooth cihazını eşleştirip bağladığınızda, cihaz üreticisi tarafından belirtilen bir ad verilir. Bu, kulaklık gibi basit cihazlar ve ayrıca akıllı telefonlar gibi daha karmaşık cihazlar için de geçerlidir. Buradaki ad, kullanıcıların cihazı kolayca tanımlayabilmeleri için var. Windows 10, iletişim kurmak için aygıt adını kullanmaz. Bunun yerine, kullanıcıların değiştiremeyeceği MAC adresini kullanır. Bir cihazın adından memnun değilseniz veya benzer adlara sahip birden fazla cihazınız varsa, Bluetooth cihazlarını istediğiniz herhangi bir şeyle yeniden adlandırabilirsiniz. İşte nasıl.

Bluetooth cihazlarını yeniden adlandır

Windows 10 PC'nizde Bluetooth'u açın ve yeniden adlandırmak istediğiniz Bluetooth cihazını bağlayın.

Denetim Masası'nı açın ve Donanım ve Ses Aygıtları ve Yazıcıları'na gidin. Yeniden adlandırmak istediğiniz Bluetooth cihazını seçin, sağ tıklayın ve içerik menüsünden Özellikler'i seçin. Özellikler penceresinde, Bluetooth sekmesine gidin. Cihazın varsayılan adını, simgesinin yanında göreceksiniz. Bu isim düzenlenebilir. İsim alanına tıklayın ve cihazı istediğiniz şekilde yeniden adlandırın. Uygula'yı tıklayın ve pencereyi kapatın.

Ardından, yeniden adlandırdığınız cihazı kapatın. Cihazın bağlantısını keserek ve sonra yeniden bağlayarak bunu basitleştirmeyin. Cihazın kapatılması ve değişikliğin uygulanabilmesi ve yeniden başlatma sonrasında hatırlanması zorunludur.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da Bluetooth MAC Adresi Nasıl Bulunur?

, Windows

Eşleşmiş Bluetooth Aygıtlarını Windows 10'da Nasıl Hızlı Bir şekilde Bağlayabilirim?

Cihazı kapatıp tekrar açtıktan sonra Denetim Masası'na dönün ve Donanım ve Ses Aygıtları ve Yazıcıları altında, aygıt adının güncellendiğini göreceksiniz.

Normalde, cihaz adı bundan sonra değişmemelidir, ancak ne olursa olsun, yine de bazı istisnalar olabilir. Aygıtınızın sürücüsü güncellendiyse, aygıt adının varsayılan olana sıfırlanması olasılığı çok düşüktür.

Bir cihazı eşleştirdikten sonra tekrar eşlerseniz, varsayılan adı ile eşleştirilir ve yeniden adlandırmanız gerekir. Bağlantıyı kesmek ve yeniden bağlamak, adı değiştirmez. Cihazı kapatıp tekrar açtıktan sonra cihazın adı değişmezse, hem Bluetooth'u hem de cihazı kapatıp tekrar açmayı denemelisiniz. Değişiklik geçerli değilse, sistemi yeniden başlatmayı da denemelisiniz.

Bluetooth cihazının adını değiştirmek yalnızca sisteminiz için geçerli olan bir şeydir. Aynı Bluetooth cihazını başka bir Windows 10 PC veya bir akıllı telefonla eşleştirir ve bağlarsanız, varsayılan / üretici tarafından belirtilen adla bağlantı kurar.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da Windows 98 simgeleri nasıl edinilir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.