Windows 10'da Bluetooth'u Kapatdığınızda BSOD Nasıl Onarılır

İlk serbest bırakıldığında, BSOD'ler Windows 10'da neredeyse bir özellikti. O zamandan beri biraz nadir oldular ama bu bir BSOD görmeyeceğiniz anlamına gelmez. Bluetooth'u kapattığınızda sisteminizin çöktüğü bir hata var gibi görünüyor. Bu hata bir sürücü sorununun sonucudur, bu yüzden düzeltme burada.

Bu bir sürücü problemi olduğundan, sürücüyü geri almanız veya güncellemeniz gerekecek. Bu çözümü denediğimiz sistemde, hata maviden ortaya çıktığından beri yapmanız gerekenleri kesin olarak söyleyemeyiz. Hiçbir sistem güncellemesi olmadığından hiçbir şey değişmedi ve Bluetooth sürücüsü güncellenmedi. Ne çalıştı, sürücüyü güncellemek oldu ama bazı kullanıcılar için bir geri dönüş sırada ne olabilirdi.

Bluetooth Kapalı BSOD

Sürücüyü güncellemeniz veya geri almanız gerekir. Bluetooth'u aç. Aygıt Yöneticisi'ni açın ve Bluetooth aygıt grubunu genişletin.

Bluetooth chipsetinize bakın. Intel Kablosuz Bluetooth gibi bir şey çağrılmalıdır. Sağ tıklayın ve içerik menüsünden Özellikler'i seçin. Özellikler penceresinde, Sürücü sekmesine gidin.

Geri Sarma Sürücüsü seçeneği etkinse, onu tıklatın ve Bluetooth sürücüsünün eski bir sürümüne geri dönün. Bir kez geri alındıktan sonra, sisteminizi yeniden başlatın ve Bluetooth'u kapatın. Eğer hala BSOD alırsanız, sürücüyü güncellemeniz gerekebilir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da Bluetooth Opsiyonu Nasıl Giderilir

, Windows

Windows 10'da Bir Sürücüyü Geri Alma

Süreç neredeyse aynı. Aygıt Yöneticisi'ni açın, Bluetooth aygıtlarını genişletin, Bluetooth yonga setinize sağ tıklayın ve içerik menüsünden Özellikler'i seçin. Özellikler penceresinde, Sürücü sekmesine gidin ve Sürücüyü Güncelle'yi seçin. 'Güncellenmiş sürücü yazılımı için otomatik olarak ara' seçeneğini seçin ve mevcut güncellemeleri arayın. Onları bulursa, güncel sürücüyü yüklemesine ve sisteminizi yeniden başlatmasına izin verin.

Bu BSOD'yi düzeltmeli. Yoksa, bir Windows 10 güncellemesini yeni yüklediyseniz kontrol edin. Eğer varsa, bir sonraki büyük olana kadar geri sarmak ve güncellemeleri ertelemek iyi bir fikirdir.

Geriye dönecek bir sürücünün bulunmaması ve güncelleştirilmiş bir sürüm bulunmaması durumunda, eski bir sürücü sürümünü manuel olarak aramanız gerekebilir. Bakmak için iyi bir yer, dizüstü bilgisayarınızın üreticisinin web sitesidir. Bulunduğunuzda, önce geçerli sürücüyü kaldırmanız ve indirdiğiniz dosyayı yüklemeniz gerekir.

Bir önceki yazımız olan Güvenlik Kamerası Videolarını İncelemek İçin VLC Nasıl Kullanılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.