Windows 10'da Büyüteç nasıl kullanılır?

Windows 1809 nihayet çıktı. Microsoft, şu anda onunla ilgili başlangıç sorunlarını çözmüş görünüyor, kullanıcılara güncelleştirme Ayarlar uygulamasında görünene kadar beklemelerini söylüyor. Bu güncelleştirmeyle gelen bir özellik, yalnızca Windows 10 kullanıcı arabiriminde yalnızca metin boyutunu artırma yeteneğidir. Ne yazık ki, bu özellik yetersiz bir şekilde yürütüldü. Bu konuda olduğum gibi heyecanlı, sadece hayal kırıklığı yaratıyor. Bu, Windows 10'da Büyüteç ile takılı kaldığımız anlamına gelir.

Büyüteç kötü bir uygulama değil. Windows 7'den beri Windows'un bir parçası ve kullanımı uygun olmasa da iyi çalışıyor.

Windows 10'da Büyüteç

Büyüteç'i Windows 10'da yalnızca klavye kısayollarıyla kullanabilirsiniz. Erişim Kolaylığı ayarları grubundan etkinleştirilebilir, ancak bu gerçekten uygun değildir; bu nedenle kontrol etmek için hangi klavye kısayollarını kullanabileceğinizi bilmenize yardımcı olur.

Açık Büyüteç: Win + + veya Win + –

Artı düğmesi yakınlaştırır ve eksi düğmesi uzaklaştırır.

Kapat Büyüteç: Win + Esc

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

iOS

İOS'ta Büyüteç Aracı Nasıl Kullanılır?

, Windows

Windows 10'da fare imleci görünürlüğü nasıl geliştirilir

Büyüteç'in üç farklı görüşü vardır ve hangisinin size en uygun olduğunu görmek için hepsini denemelisiniz. Büyüteç, yapılandırabileceğiniz bir pencere açar. Görünümleri seçtiğiniz yer olan bir Görünüm açılır menüsüne sahiptir. Üç görüş;

  • Tam ekran: Ctrl + Alt + F
  • Lens: Ctrl + Alt + L
  • Dock: Ctrl + Alt + D

Tüm görünümler bir klavye kısayolu ile seçilebilir. Tam ekran görünümü, ekranınızdaki her şeyi büyüttüğü ve imleci hareket ettirdiğiniz yere otomatik olarak kaydırdığı / tavaları otomatik olarak kaydırdığı için tartışılması daha zor. Bu görünümle, tüm ekranınızı görüntüleyemezsiniz.

Objektif görünümü, ekranınızın bir bölümünü büyütecek küçük bir yüzer pencere sunar. İmlecinizi izler ve yalnızca imlecinizin altında ve çevresinde olanı büyütür. Ekranınızın geri kalanı hala gezinmeyi kolaylaştırarak görülebilir.

Dock görünümü, çalışmak için muhtemelen en iyi görünümdür. Ekranınızın en üstüne, imlecinizin altındakileri büyütecek bir çubuk ekler. Hareketli pencere yok. Her şey statik ve bu yüzden birlikte çalışması çok daha kolay.

Varsayılan olarak büyüteç% 100 yakınlaştırır ve her artan yakınlaştırma% 100'dür. Bu fazlaca olabilir, bu yüzden yakınlaştırma seviyelerini değiştirebilirsiniz. Yakınlaştırma seviyelerini değiştirmek için, Büyüteç penceresindeki dişli çark düğmesini tıklayın. Bu, Ayarlar uygulamasını Büyüteç sayfasına açar.

Değişim yakınlaştırma artışları açılır listesi var. Aç ve yakınlaştırma seviyeni seç.

Biraz daha aşağı kaydırırsanız, Lens Görünümü için lensin boyutunu yönetmek için kontroller de bulacaksınız.

Microsoft'un bir noktada yarı pişmiş ürünler üretmeyen harika bir ekibe sahip olduğunu takdir etmeye değer. Bu uygulama hala bu gün için harika çalışıyor.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da gölge monitörlerini bulma ve silme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.