Windows 10'da Chrome Yazılım muhabiri aracı yüksek güç kullanımı nasıl düzeltilir

Chrome, kötü amaçlı uygulamaların indirilmesini engeller. Ayrıca kötü amaçlı bağlantıları ziyaret etmenizi de engeller. Chrome, kötü amaçlı dosyaları ve bağlantıları taramak için yerleşik bir araca sahiptir. Ayrıca, Google’a gönderdiği birçok taramanın sonuçlarını bildiren Yazılım Muhabiri aracı da vardır. Chrome gibi, çok fazla sistem kaynağı tüketebilir. Bununla birlikte, Görev Yöneticisi son derece yüksek güç kullanımı bildiriyorsa ve Chrome Yazılım muhabiri aracı bunun için sorumluysa, düzeltme oldukça basittir.

Chrome Yazılım muhabiri aracı

Yapmanız gereken ilk şey, açık olan tüm Chrome pencerelerini kapatmaktır. Güç kullanımının azalması için bir süre bekleyin. Yoksa, Görev Yöneticisi'ni açın ve Chrome'un hala çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Öyleyse, genişletin ve hangi süreçlerin altında çalıştığını görün. Yazılım muhabiri aracını görüyorsanız, onu seçin ve sağ alttaki Görev Sonlandır'ı tıklayın.

Chrome'u tekrar çalıştırın ve güç kullanımının yeniden artmasına neden olup olmadığını kontrol edin. Yoksa, probleminiz çözüldü. Güç artışı muhtemelen sadece bir şok oldu. Güç yeniden başlarsa veya Chrome'u her çalıştırdığınızda sık sık yaparsa, sonraki düzeltmeyi deneyin.

Chrome'un arka plan hizmetlerini devre dışı bırakmayı deneyin. Chrome'u açın ve sağ üstteki diğer seçenekler düğmesini tıklayın. Açılan menüden Ayarlar'ı seçin. Ayarlar sayfasında sonuna kadar sonuna kadar ilerleyin ve Gelişmiş'i tıklayın. Sistem bölümünde, 'Google Chrome kapalıyken arka plan uygulamalarını çalıştırmaya devam et' seçeneğinin işaretini kaldırın. Bunun sorunu çözüp çözmediğini kontrol edin.

Eğer değilse, iki seçenekten biriniz kaldı; Chrome'u sıfırlayabilir ve Yazılım Muhabiri Aracı ile yanlış olanı düzeltebilir veya aracı sisteminizden silebilir ve çalışmasını engelleyebilirsiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Chrome ve Firefox'ta Yüksek CPU Kullanımı Olan Bir Sekme Nasıl Bulunur?

, Windows

Windows 10'da OneDrive yüksek CPU kullanımı nasıl düzeltilir

Chrome'u sıfırlamak kolaydır ve yer işaretleriniz veya geçmişiniz kaybolmaz. Bunu Ayarlar sayfasından sıfırlayabilirsiniz. Gelişmiş'e tıklayın ve ardından en alta doğru kaydırın. Sıfırlama hile yapmazsa, Yazılım Muhabiri aracını silebilirsiniz.

Sisteminizde aşağıdaki konumu açın.

C:UsersUserNameAppDataLocalGoogleChromeUser DataSwReporter36.182.200

Bu klasörün içinde, software_reporter_tool.exe adında bir dosya olacak. Bunu silmek Chrome'un aracı tekrar çalıştırmasını engeller. Chrome'u güncellerseniz, araç tekrar yüklenir. Chrome'u her güncellediğinizde her zaman silebilirsiniz, ancak tarayıcının güncellemesinden sonra aracın hala sorun olup olmadığını görüp beklemeniz gerekir. Normal olarak, Yazılım Muhabiri aracının sisteminizi aşağı sürüklemesi beklenmez ve bir Chrome güncellemesi sorunun nedenini giderebilir.

Sorun devam ederse, devam edin ve tekrar silin.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da konuma göre bir yazıcı nasıl seçilir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.