Windows 10’da Chrome’da Başlık Yok Bar Renk Nasıl Onarılır

Microsoft, Windows 10 için bir rutin güncelleme yayınladı. Google, Chrome 67’yi sabit kanala yeni ekledi. Her iki olay da ilgisiz görünse de, Chrome 67’de başlık çubuğu rengiyle sonuçlanmamış görünüyor. Burada kimin hatalı olduğu belli değil; Chrome veya Microsoft. Bu, düzeltmenin oldukça basit olduğunu söyledi.

Windows 10 Düzeltme

Ayarlar uygulamasını açın ve ayarların Kişiselleştirme grubuna gidin. Renk sekmesini seçin ve sadece birkaç saniye için, varsayılan vurgu rengini farklı bir şeye, başka bir şeye değiştirin. Chrome’un başlık çubuğunda renk göstermeye başlayıp başlamadığını kontrol edin. Eğer yaparsa sorun çözülür. Değilse, duvar kağıdını da değiştirmeyi deneyin ve otomatik vurgulama rengini kullanın. Sorun çözülmezse, Chrome düzeltmesine gidin.

Chrome Düzeltme

Chrome’u açın ve adres çubuğuna aşağıdakileri girin.

chrome://flags/#top-chrome-md

Bu işaretin yanındaki açılır menüyü açın ve Yenile seçeneğini belirleyin. Chrome’u yeniden başlatmak için Yeniden Başlat düğmesini kullanın (yapmadan önce yapmanız gereken her şeyi kaydedin). Chrome yeniden başladığında, başlık çubuğundaki renk geri gelmelidir.

Chrome’da Yeni Materyal Tasarım İndirme Sayfası Nasıl Etkinleştirilir veya Devre Dışı Bırakılır

Sebeb olmak

Chrome’un son birkaç sürümünde, Google tarayıcının tasarımını değiştirdiğini fark etmiş olabilirsiniz. Daha fazla Materyal bir bakış ekliyor. Değişiklik, Ayarlar sayfasının, İndirilenler sayfasının ve Geçmiş sayfasının önce bir revizyon almasıyla yavaşlıyor.

Chrome 67 ile, kullanıcıların kullanabileceği bir şey olarak yeni Materyal tasarımı eklenmiştir. Bazıları için zaten etkinleştirilmiş olabilir ve bu da çatışmaya neden olan şeydir. Bunun bir Chrome hatası olması ve Microsoft ile ilgili bir şey olmaması muhtemel görünüyor, ancak bu, Chrome’da bir tasarım revizyonunu ilk gördüğümüz değil ve daha önce hiç bir şey kırılmadı. Ne olursa olsun, Chrome bayrağının değerini değiştirmek sorunu kesinlikle düzeltmelidir. Hata giderildikten sonra bayrağı bir önceki değerine geri döndürebilirsiniz.

Bu hatanın zamanlaması bir Windows 10 güncellemesiyle çakışıyor ve sorunun kökeni ne olabileceğini bilemeyen pek çok kullanıcı için kafa karıştırıcı. Yalnızca tarayıcının etkilendiğini düşündüğünüzde bir Chrome sorunu olması daha olası görünüyor. Tarayıcı, arka planda sessizce güncellenir, böylece güncellendiğinde bunu bilmeyebilirsiniz, kesinlikle yaptı. Kullanıcılar bunun Windows 10 ile ilgisi olduğunu düşünüyorlar, çünkü gerçeği, işletim sisteminin hala hataları var ve güncellemeleri her zaman yenilerini oluşturuyor.