Windows 10'da Chrome'da düzgün kaydırma gibi Edge nasıl elde edilir

Edge ile ilgili sık sık güzel şeyler söylemiyoruz. Tarayıcının o alanda küçük bir kıkırdama odası var, ancak tarayıcıyı kullanacak olursanız, hoşunuza gidecek hoş bir pürüzsüz kaydırma özelliğine sahip. Düzgün kaydırma, Edge'e geçmeniz için yeterli bir neden değildir, ancak Kenarda, SmoothScroll adlı bir uzantıyla Chrome'da düzgün kaydırma gibi yapabilirsiniz.

SmoothScroll, Edge'in yumuşak kaydırmasını taklit etmek için tasarlanmamıştır. Uzantı, Chrome'da kaydırmayı etkileyen çeşitli faktörler üzerinde kapsamlı kontrol sağlar. Örneğin, bir sayfanın ne kadar veya hızlı bir şekilde kaydırılacağını ayarlayabilirsiniz. Doğru ayarları biliyorsanız, Edge'i Chrome'da pürüzsüz kaydırma gibi elde etmek için kullanabilirsiniz.

Edge'i sorunsuz kaydırma gibi yapın

SmoothScroll uygulamasını Chrome Web Mağazası'ndan yükleyin. Uzantıyı yükledikten sonra, önce ayarlarını özelleştirmeniz gerekir. Size Edge'i düzgün bir şekilde kaydırmayı sağlayan doğru ayar kümesi Chrome'da Reddit kullanıcısı u / dkepsilon tarafından gönderildi.

Uzantının ayarlarına gidin ve aşağıda gördüğünüz değerleri kopyalayın.

Adım boyutu için, 285 değerini girmek istersiniz. Animasyon süresi için değeri 700 olarak ayarlayın. Hızlanma ölçeği 50, Hızlanma deltası 80 olarak ayarlanmalıdır. varsayılan değer 50'dir. Seçenekler sayfasını aşağı kaydırın ve Ayarları Kaydet'i tıklayın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Microsoft Edge'deki Windows Mağazasının Dışındaki Uzantıları Kurma

, Windows

Microsoft Edge’de Chrome Yer İmlerini Alma

Uzantıyı doğru şekilde yapılandırdıktan sonra, uzantının üzerinde çalışması için açtığınız tüm sekmeleri yenilemeniz gerekir. Alternatif olarak, Chrome'u kapatıp yeniden açabilir ve önceki tüm sekmelerinizi yeniden açmak için Ctrl + Shift + T klavye kısayolunu kullanabilirsiniz.

Kaydırmadaki fark hemen belli olur, ancak kaydırma için özellikle uzun bir sayfanız olup olmadığını görmek daha kolaydır. Artık aşağı yukarı kaydırdıkça daha fazla gönderi yükleyen Reddit'te test edebilirsiniz. Ayrıca özellikle uzun bir Wikipedia makalesine de bakabilirsiniz.

Yukarıdaki ayarların düzgün kaydırmayı kopyalamak için mükemmel noktaya ulaştığı görülüyor, ancak bunları değiştirmenizi engelleyen hiçbir şey yok. Yeni kaydırmayı çok yavaş, çok hızlı veya çok fazla bir şey bulursanız, kullanmanız için hem yumuşak hem de rahat bir şey bulana kadar ayarlarla oynayabilirsiniz.

Chrome ne kadar iyi olursa olsun, hiç kaydırma yapmadı. Chrome'da kaydırmayı düzeltmeyi amaçlayan birçok uzantı var, ancak Google bu konuda hiçbir şey yapmak istemiyor gibi görünüyor.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da bir görüntüyü HEIC'den JPEG'e dönüştürme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.