Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/forge/windowsyardim.com/wp-content/themes/napoli/functions.php on line 73
Windows 10'da çökmüş bir uygulama otomatik olarak nasıl yeniden başlatılır | Windows Yardım

Windows 10'da çökmüş bir uygulama otomatik olarak nasıl yeniden başlatılır

Windows 10'da Uygulamalar çöküyor. Bazıları kararsız oldukları için, bazıları da ihtiyaç duydukları güç / kaynakları alamadıkları için ve bazıları da rastgele nedenlerden dolayı çöküyor. İşletim sisteminizle ilgili bir sorun varsa veya bağlı olduğu başka bir bileşen eksikse, bozulmuşsa veya dengesizse, son derece kararlı bir uygulama çökebilir. Bazı uygulamalar kilitlendikten sonra yeniden başlatılır, ancak çoğu başlatılmaz. Çöken bir uygulamayı otomatik olarak yeniden başlatmak isterseniz , çökme durumunda yeniden başlat seçeneğini kullanabilirsiniz.

Crash'de yeniden başlatma, belirli uygulamaları (kendi tercihinize göre) izlemenizi sağlayan ücretsiz bir uygulamadır. Uygulama, çöken bir uygulamayı izleyebilir veya bir uygulamanın çalışıp çalışmadığını algılayabilir. İlk durumda, Windows uygulaması yanıt vermiyorsa, uygulama da reddedebilir.

Kilitlenmiş bir uygulamayı otomatik olarak yeniden başlat

İndir ve çökme sırasında yeniden başlat'ı çalıştırın. Çalışmayı yeniden başlatmak istediğiniz uygulamanın zaten mevcut olması iyi bir fikirdir, çünkü uygulamanın listesine eklenmesini kolaylaştırır.

İzlenecek Çarpışmada Yeniden Başlatma uygulamasını eklemek için Ekle düğmesine tıklayın.

Açılan pencerede, 'Dosya seç' düğmesini tıklatarak ve uygulamanın EXE'sini seçerek uygulamayı ekleyebilir veya 'Çalışan bir uygulama seç' seçeneğini tıklayıp açılan çalışan uygulamalar listesinden uygulamayı seçebilirsiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Nasıl Kapatılır ve Windows 10'da Yeniden Başlat

, Windows

Windows 10'da sistemin yeniden başlatılması nasıl devre dışı bırakılır

Yine de listeye dikkat edin; ayrıca sistem işlemlerini ve sistemin çalıştığı diğer hizmetleri listeler. Tanımadığınız bir şey seçmeyin. Uygulamayı ekledikten sonra, çöktüğünde yeniden başlatmayı seçebilir veya uygulamanın zaten çalışıyorsa başlatılmasını istiyorsanız 'Çalışmıyor' seçeneğini belirtin.

Tek yapman gereken bu. Tamam 'ı tıklatın ve sistem denemesi için simge durumuna küçültün.

Crash'ta Yeniden Başlat, bir uygulamanın kilitlendiğini veya artık çalışmadığını tespit ettiğinde (ayarlarınıza bağlı olarak), uygulamayı yeniden çalıştırmadan önce 60 saniye bekler. Bunu, uygulamanın ana penceresindeki Ayarlar düğmesine tıklayarak değiştirebilirsiniz. Yeniden başlatma ayarlarına gelince, bunlar uygulama bazında ayarlanır.

Uygulamaya UWP uygulamaları ile karışık sonuçlar verir. Slack ile çalışır fakat Netflix ile çalışmaz. Belirli bir uygulamanın her zaman çalıştığından emin olmak için Crash'de Yeniden Başlat'ı kullanmayı düşünüyorsanız, önceden denemelisiniz.

Crash'te yeniden başlatmak yalnızca bir uygulamayı yeniden başlatmaktan sorumludur. Devam eden hiçbir çalışmayı kaydetmez ve açtığınız bir dosyayı yeniden açmaz.

Bir uygulamayı belirli bir zamanda kapatmanız gerekirse, bunu da yapabilen bir uygulama var.

Bir önceki yazımız olan PowerShell scriptlerini Windows 10'da klavye kısayollarıyla çalıştırma başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.